• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Okullarda Dağıtılan Sütlerin Kutuları Ne olacak??

Ümit Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vepsan Vera Plastik Geri Dönüşüm Amb. San. Tic. Ltd. Şti.
arkadaşlar lisanslı bir toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve atık yönetim planı uyguladığımız bölgedeki okullarda süt dağıtılmaya başlandı. bu süt kutularını kağıt fabrikası almıyor sebebi de %20 kağıt çıkıyormuş gerisi fire diyorlar. bununla ilgili çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler

Arkadaşlar,

İç mekan kutularının üzerinde yazan geri dönüşebilen maddeler içerisinde kompozitin ne kadar dönüştüğünü tartışalım bence. Kompozit dönüşmüyor, üretimi kısıtlanmasın diye çevreci gösteriliyor diye düşünüyorum. Baktığınız zaman asıl geri dönüşebilenlere ( kağıt, cam, metal vb.) müteşebbisler tesis kuruyor ve gerçektende geri dönüşüyor. Ancak kompozit için böyle yerler olsa da kapasiteleri çok düşük.

Ben bunun geri dönüştürülen bir malzeme gibi gösterilip, aslında dönüşmediğini savunuyorum.

Başka bir durum, okullara gönderilen bu sütlerin kutuları diğer malzemelerden olamazmı? Mesela (PS,PP) enazından gerçek anlamda geri kazanılır. Ekte fotosu mevcut

pinar-sise-sut.jpg

Selam arkadaşlar ben TAT' ta çalışıyorum. Bahsettiğiniz bu kompozit ambalajları biz ANKAŞ'a satmıştık. Biz birkerede bir tır gönderdik. (25-26 ton gibi bi miktar). Tabi 4 ay oldu en son satalı. Daha az tonajı olanlar biriktirip satabilirler eğer yeterli alanları varsa.

retek selüloz bu konuda size yardımcı olabilir. aydın nazillide geri dönüşüm tesisi 2009 da yangın geçirdi bi süre ara verdi çalışmadı 2011 de tekrar faaliye girdi. şu an faal çalışıyo diye duydum.