Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Kapasite Raporu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Gizem Kesen tarafından paylaşıldı.

 1. Gizem Kesen

  Gizem Kesen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, ön kapasite raporları bildiğim kadarıyla 1 yıl geçerli. Bu ön kapasite raporları ile geçici faaliyet belgesi başvurusunda bulunabilirmiyiz??
   
 2. "Ön kapasite raporu, tamamen yeni kurulmakta olan işletmeler için düzenlenir.
  Ön kapasite tesbiti için odaya yapılacak talepte, işyerinin Odaya tescil ettirilmesi, binanın inşaatının tamamlanma aşamasında veya kiralanmış olması şarttır. Bu husus resmi vesikalarla belgelendirilmelidir. Bu vesikalar kiralamada mukavele, diğer hallerde arazi veya bina mülkiyetinin tapusu, inşaatta ise belediyeden, belediye hududları dışında ise ilgili mercilerden alınmış ruhsat ve tasdikli projedir. "
  Bulunabilirsin diye biliyorum. Ama kurulmakta olan bir tesis olduğu için GFB başvurusunu yaptın diyelim İzin/Lisans tabi olduğunuda düşünelim, tesis tamamlanabilecek mi yani izin/lisans bağlamında fiziki yeterlilik gibi şartları sağlıyacak mı? gibi düşünmek lazım.
   
 3. Gizem Kesen

  Gizem Kesen CMNet Üyesi


  öncelikle teşekkür ederim. bende başvuruda bulunmak istemiyorum fakat ruhsat alabilmemiz için gerekli kalemler arasında çevre iznide bulunmakta. eğer zorda kalırsam ön kapasite raporuyla başvurulup başvurulamadığını öğrenmek istedim.
   
 4. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  bu sorunun cevabını bende merak ediyorum başka cevaplayacak birileri varsa iyi olur lütfen
   
 5. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  Tabiki de başvuruda bulunabilirsiniz. sonuç itibari planlanan üretim için, makina parkuru, üretim miktarı, metrekareler gibi DOĞRU bilgiler yer alıyorsa işlem gerçekleştirilebilir. ancak üretim miktarını max. tutun, 1/3 oranına dikkat ediniz.
   
 6. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  teşekkür ederim cevabınız için
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...