• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Önce hangi belge alınmalı hangi kurumlar tercih edilmeli?

Derya Tnca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
Merhabalar ben samsunda ikamet ediyorum iş tecrübem henüz yok çevre görevlisi belgeside almadım onun açılmasını bekliyorum herhangi bi öneriniz var mı ilk şu belgeyi almalısın diye 14001 almayı düşünüyorum ilk tse güvenilirdir diye düşünüyorum samsunda olan yada genel olarak tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa çok sevinirim

Hangi belgeden önce bence hangi sektör düşünüyorsunuz ona bakılmalı çeşitli aralıklarla belge eğitimleri açılıyor almak kolay önce sektör bakılmalı ...

Ferhat Bey'in "belge almak kolay" demesine katılıyorum. Ve ayrıca belge almak kolay olduğu için herkes her belgeyi bir şekilde alıyor. Buraya kadar da normal. Normal olmayan şu: Tüm belgeleri topladıktan sonra iş başvurularında bence yaptığımız bir hata var. O da başvurduğumuz işe göre şu veya bu belgem var demiyoruz. Tüm belgeler var diyoruz. İşe girdikten sonra da kendimizi hem kalite işlerini, hem Çevre Mühendisliği'ni hem de İSG ile ilgili işler yaparken buluyoruz. Evet, belki yöneticinin ya da işverenin de istediği bu. Ancak ileriki zamanlarda maaşın bu üç işi yaptığın oranla artmayacak. Üç belge alıp 3 farklı iş yapmak sana ne kazandıracak? Bence kariyer yapmak böyle bir şey asla değil. Başvurduğunuz pozisyona göre belgelerinizi ortaya sürün derim.

@Burak Bilen
Belge almak bize kazanç fakat işveren iki iş birden verip tek maaş tarifesi üzerinden değerlendirme ayrı bir olay öncelikle hedef olmalı tabi çünkü iş az ve mecburen bütün belgeler alınmaya çalışılıyor .. buda kısır döngüye sebep oluyor

Anlıyorum sizin demek istediğinizi ama yeni mezun arkadaslar bundan yakınıyo benimde tecrübem yok ben atıksuda yada danışmanlıkta çalışmak istiyorum deyince hadi buyur gel dimiyo işveren tecrübesiz yada referanssız olarak insanlarda belge alayım tecrübem yok ama bu konuda bilgim var diyebilmek için ben biyeeden başlamak adına kpssye girdim ama görünüş o ki bu kriz ortamında düz memur olarak bile kadro çıkacak gibi görünmüyor o nedenle biyerden başlamak için belge almayı düşündüm ilk olarak

@Derya Tnca
Tabiki almayın demiyorum bizde sistemden yakınıyoruz atıksu düşünüyorsanız öncesinde mutlaka atıksu ile ilgili yönetmelikleri okuyun derim faydası olacaktır . ayrıca ÇMO nun düzenlemiş olduğu eğitimleri takip edebilirsiniz

Alıyorum siz içinde olunca sistemin çarpıklığını görebiliyorsunuz bi grupda o çarkın içine girmeye çalışıyo işte mesleğin ülkede tam anlaşılmış oturmuş olması gerek sanırım eğitim sistemi gibi bizimkide çıkmazda galiba☺️ çmo yu takip ediyorum tavsiyeleriniz için teşekkürler