• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ondokuz mayıs üniversitesi çevre mühendisliği

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Arkadaşlar Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü farkını gösterelim burda toplanalım.
bütün mezun ve öğrencilerimizi bekliyoruz.

@mahsunGS

Ayni hisse bende de olurdu. Her final bitisinde, bayramlarda hemen memleketime giderdim. Ama o samsun dan dolayi degil insan memleketini de ozluyor. Sonucta samsun anilarda guzel kaliyor. Havasi, denizi baskaydi guzeldi. O gunlere donebilmeyi isterdik.

@Ayse Gul

haklısınız aslında .orda yasayınca guzellıklerın farkında olamadım. bende sureklı bır kacma durumu vardı .su okul bı bıtsede gıtsem artık dıye dıye zaten guzellıklerın farkında olamamıstım .ınsallah suan ordakıler farkındadır .benım gıbı degıllerdır :) siz kaç mezunusunuz

@mahsunGS

genelde icten gelerek tercih edilmiyor sonra insan 'iyiymis ya aslinda' diyor ama onu derken de zaman akip geciyor gidince de 'bayagi iyiymis, guzelmis aslinda' diyorsun :) bence bu yuzden. cunku ben de orada ogranciyken her firsatta eve kacardim. ben 2010 mezunuyum

@Ayse Gul
ben daha yenıyım gıbı .2016 mezunuyum ..samsunlular nefret edıyor ordan benden daha cok kacmak ısteyen samsunlu arkadaslarım vardı :))

@Ayse Gul
ben cok gordum suan bıle oyle konusan arkadaslarım var :)) coktandır mezun olmussunuz galıba .iş hayatına adım atmak cok mu streslı sızce ?:kötü:

@mahsunGS

evet biraz stresli ama gozunuzu korkutmak istemem. zamanla alisirsiniz calisma hayatina. en kisa zamanda bir yerden baslayin :)

@Ayse Gul çalısıyorum da bu ıs bana cok basıt gelıyor .olmam gereken yer burası degılmıs gıbı .işlerimi erken bıtırıyorum bos zamanım cok kalıyor .zamanımı nasıl degerlendırmem gerektıgı konusunda bı fıkrım hıc olmadı fıtness dısında .farklı dılınız var mı ?

sızın iş hayatınız tecrube elde etmenızı sagladıgına gore baya olmus gıbı :)

@mahsunGS

orada simdilik tecrube kazanmaya bakin. ne is yapiyorsunuz? isin sizi tatmin etmesi ve huzurlu olmaniz cok onemli. cunku is yerindeki huzur durumu saglik durumunu dogrudan etkiliyor. benim ilk aradigim sorunsuz insanlarla calismaktir mesela ki aklima bir sey takilmasin. memnun degilseniz tecrube kazanirken yavas yavas is arasiniz kimse ilk basladigi yerde kalmiyor genelde. evet farkli dilim var. doha da calisiyorum ben zaten.

@ttugce

ben burada uzun suredir calismiyorum daha bir ay oldu, benim tek sorunum ailemi ve evimi cok fazla ozlemek ve sosyal aktivite imkani bulamamak. iran kulturunden izler bulacaginiz yerler var tabii ama genel olarak insanlarin zaman gecirdikleri yerler alisveris merkezleri, festivaller ve fuarlar. is imkanlarina gelince, burada cevre muhendisi aranilan bir meslek ama tecrube 5 sene uzeri olmasi bekleniyor bazi firmalar 10 sene isteyebiliyor. sosyal haklariniz ve ucretleriniz tatmin edici. para biriktirmek icin guzel bir imkan. ama ozelem cok cekiyorsunuz. bu bir almanya ya hollanda ya gitmek gibi degil. burada katarlidan daha cok yabanci nufusu var ve bu biraz kozmopolit bir ortam olusmasina neden oluyor. guvenlik acisindan cok iyidir. suc orani sifirdir. bunlar iyi yonleri. ama uzerine basa basa soyleyeyim ki bir bedeli var. o da asiri ozlem diyebilirim.

Evet cesaretinizden dolayı kutluyorum sizi.Şirket aracılığı ile mi Doha'sınız yoksa kendi isteğinizlemi gittiniz.Ne üzerine çalıştınığızı merak ettim açıkcası

@ttugce

tesekkur ederim. is teklifi geldi oyle geldim ama her an donebilirim modumu atamadim. henuz alisamadim. 10 aydir burada olup alisamayanlar var. her seyin bir bedeli oluyor. cevre danismanlik yapiyorum. ced, katar cevre kanunu, gsas konularinda calisiyorum.

@Ayse Gul
saglık durumunu etkıledıgıne katılıyorum kesınlıkle .ıs hafıf gelınce bana benı bı tambellık sarıyor sankı .normalde hıc boyle bırı degılım .dedıklerınızı dıkkate alacagımdan emın olabılırsınız tesekkur ederım :)tat tesısınde calısıyorum ben .Allah kolaylık versın ınsallah

@Ayse Gul
ben özlemı goze aldım bıle :D :D ısın esprısı bır yana da bakalım ınsallah farklı calısmalar yaparım .olmadı her zamn ıstedıgım sey dısarda calısmaktı ona yonelırım artık