Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öneri ödüllendirme ve geliştirme prosedürü

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mehmet Çakmak tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Çakmak

  Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba;

  Çalıştığım işyerinde çalışanlara yönelik öneri ödellendirme sistemi uygulamayı düşünüyoruz.

  çevre ve iş sağlığı konularında öneri değerlendirme kriteleri ile ilgili paylaşımlarınızı rica ederim.
   
 2. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  iş güvenliğinde ödül ve ceza uygulamaları olabilir.Ayın İSG elamanış KKD kullanmayanlara ceza gibi. gibi.Ama bu uygulamadan çok,uygunsuz davrananları eğitime alarak bilinçlendirmek daha faydalı olur diye düşünüyorum.
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Ben benzer bir uygulamayı Tehlike belirleme ve risk değerlendirme sistemi için başlatıyorum. Tehlike bildirme formu oluşturdum. Benim risk analizlerimde belirtilmemiş tehlikeler bildirilirse ödül vereceğim. Sizinde bir şekilde kısıtlamanız lazım gelen her öneriye ödül vermek bir zaman sonra sistemi oyuna dönüştürür gibi geliyor bana.
   
  Tuğba Coşkun bunu beğendi.
 4. Özge Besli Aytek

  Özge Besli Aytek CMNet Üyesi

  Öneri kurulu tarafından 1 sene boyunca önerisi en çok kabul edilip hayata geçirilen ilk 3 arkadaşa çeyrek altın vs... verilebilir.
  Önerisi en çok maliyet azaltan,
  Üretim artışına sebep olan...
  Çevre kirliliğini azaltan gibi faydasının önemiyle doğru orantılı etkide hediyeler ile güzel bir rekabete yol açılabilir.
   
  Tuğba Coşkun ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Mehmet bey,

  Arşivime bakarken buldum tam size göre sanırım. Ekte "Öneri Ödüllendirme ve Geliştirme Prosedürü" yer almaktadır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Mine Soysal bunu beğendi.
 6. Mehmet Çakmak

  Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

  Fatih Bey ;
  öncelikle teşşekkür ederim,göndermiş olduğunuz formlar bir çok yerde faaliyetlere uyarlanarak yapılabilir ve bu çalışmalara yeni başlayacaklar için yol gösterici olacaktır.

  Biz aslında öneri prosedürü ve ödüllendirme bölümünü tamamlamıştık.

  Ödüllendirme kategorilerimiz; maliyet azaltma , Kalite İyileştirme , İSG , Çevre ve Değer Geliştirmedir.

  Bu kategorilerle ilgili değerlendirme kriterleri oluşturmak gerekiyor, Kalite temsilcileri ve üretimciler kendi alanları ile ilgili kriterleri hazırlarken bende çevre ile ilgili değerlendirme kriterleri oluşturacağım.

  Örneğin Personel tarafından gelebilecek herhangi bir projeyle ilgili değerlendirme yaparken; emsiyon , gürültü , atık su kapasamında , projeye bağlı olarak su kullanımını azaltıyormu , atık oluşumunu azaltıyor mu , doğal kaynak kullanımına etkisi, yenilenebilir enerji döngüsüne katkısı var mı? , atık su kirlilik değerini azaltıyor mu? , vs... gibi kritelrin çeşitlendirlmesi için paylaşımlarınız olursa yardımcı olmanızı rica ederim.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.