Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Onlar için bir kap su

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  birkapsu.png

  Bir Kap Su Kampanyası;
  Hiç düşündünüz mü? Diğer canlılar kedi ve köpekler, kuşlar ve diğer hayvan dostlarımız acaba sıcak aylarda su ihtiyaçlarını nasıl gideriyor? Açlıklarını çöplerden, oraya buraya atılan yiyeceklerden giderdiler diyelim, peki ya susuzlukları? Susuzluklarını nasıl giderecekler? Bu sıcak yaz günlerinde kapılarımızın önüne ya da sokakların bir kenarına su dolu kaplar bırakalım. Bu görevimizi bir kere değil, her gün yerine getirelim. Onların açlıklarını ve susuzluklarını giderelim. Bir kap su o canların susuzluktan ölmelerini engelleyecektir. İhtiyaçları sadece bir kap su.

  Hadi üşenmeyelim şimdi bir kap su da biz koyalım !!!
   
 2. Hakan Nizamogullari

  Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

  [​IMG]
  Yaşam demek ben demek değil biz demek. İnsan olmanın farkı sadece düşünebilmek ve konuşabilmek olmamalı. Gittikçe bencilleşen şehir yaşamında bir bencillik daha yapıp sokak hayvanlarını kendi hallerine terketmeyelim. Şehir ekolojisinin ayrılmaz birer parçası olan kuşlara ve evcil hayvanlara kapımızda penceremizde ve gönlümüzde bir yer açalım.
  Penceremize konan bir kuş, bahçemize atlayan bir kedi bir damla suya, birkaç ekmek kırıntısına muhtaç olabilir. Dostlarımızı kucaklayan şefkat ve merhamet duygularımız şehrimize emanet edilen dilsiz hemşehrilerimize de kucak açmalı. Sokak hayvanları ve kuşları yemlemek ve tedavi etmek için vakıflar kurmuş, hastaneler açmış bir medeniyetin devamıyız. Kuş evleri, sadaka taşları kalmadı ama bir yudum su, bir lokma ekmekle bu adeti devam ettirmek mümkün. Bu sıcak yaz günlerinde kapımızın önüne koyacağımız bir su kabı ya da penceremizin önüne koyacağımız bir yemek kabı bizim de sadaka taşımız olabilir. Tabii ki çevreyi kirletmeden, tabii ki nimete saygısızlık etmeden.
  Hayat denge olursa güzeldir. İnsan denen varlık tek düzelikten, tek seslilikten rahatsız olmaktadır. Makine ve araç gürültüsünden başka ses olmayan şehirlerde psikolojik rahatsızlıklar daha fazla olmaktadır. Monoton renkler insan ruhunu daraltmakta, kuş sesleri, doğa renkleriyle bezeli çevrede yaşayan insanlık daha dingin ve uyumlu bir yaşam göstermektedir. Zor durumda kalmış yaşamlara yardım etmek, bizlerin olduğu kadar çocuklarımız için de terapi olacak, onların kişisel gelişimine destek ve katkı verecektir. Sokak hayvanlarına bu açıdan verilecek destek, geleceğimize, insanlığımıza destek demektir. Az sadakanın çok belayı defedeceğini unutmayan nesillerin çocukları olarak, sofra kırıntılarının dahi bazı canlılara hayat verebileceğini göz önünde tutarak herkesin yapabileceği ufacık da olsa bir şeyler olabileceğini göstermemiz gerek.
   
  Burcu Yıldırım ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Özellikle her yaz gündeme gelmesi gerekir. Bu yüzden hatırlayalım.
   
  Burcu Yıldırım ve Fatih Özcan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...