Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Online baca gazi ölçüm cihazları

Konu, 'ARŞİV' kısmında moztoprak41 tarafından paylaşıldı.

 1. moztoprak41

  moztoprak41 CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar
  Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim..

  Teşekkürler
   
 2. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Konuyla ilgili malesef Bakanlığın yetki verdiği tek firma var. Alp Teknik, bunlar da tekel oldukları için verdikleri hizmet kalitesi oldukça kötü. Olumlu/olumsuz düşünce derken başka ne öğrenmek istiyorsunuz? Zaten debiniz belli bir değer üstündeyse online cihaza geçmeniz gerekiyor, aylık olarak raporlar İl Çevre'ye gönderiliyor, arada cihazlarda arıza meydana geldiğinde de yine İl Çevre'ye bildirim yapmak gerekiyor.
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Waztez aylık rapor dediğiniz tam olarak nedir,hangi yönetmeliğe tabiidir?
   
 4. moztoprak41

  moztoprak41 CMNet Üyesi

  online cihaz tedarik edebileceğimiz birden çok firma var. şuan onlardan birkaçıyla görüşmekteyiz zaten. fakat alıcağımız cihazlar sayıca çok, fiyat olarak pahalı bakımı ve işletmesi sıkıntılı olduğu için buradan konuda tecrübesi olan arkadaşlara ulaşmak istedim. sütten bir kere ağzımız yandı birdaha yansın istemiyoruz.
  zaten şuanda mevcut bir cihazımız var ve uzun bir süredir özellikle bakımında ve servisinde sıkıntı yaşıyoruz. aslında benim öğrenmek istediğim satış sonrasıyla ilgili servis bakım yedek parça tedarik süresi vb. ayrıntılar.
  yeni çıkacak olan tebliğ hakkında bilgisi olan arkadaşlar mutlaka vardır. sürekli izleme cihazlarıyla ilgili 14181 standardı getiriliyor. yani mevcut olan cihazlarında yenilenmesi gerekebilir.
   
 5. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Zaten online ölçüm cihazı verileri anlık olarak İl Çevre'ye bildiriyor. İl Çevre ayrıca rapor şeklinde her ay sonu bir önceki ayın verilerini göndermemizi talep ediyor. Limit değerler ve izlenmesi gereken yol Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Yönetmeliği ama rapor için özel bir madde yoki dediğim gibi İl Çevre'nin kendi talebi.

  moztaprak41, online cihaz tedarik eden firmaları bizimle de paylaşırsanız memnun olurum. Bakanlığın yetki verdiği tek firma Alp Teknik.
   
 6. moztoprak41

  moztoprak41 CMNet Üyesi

  burada marka ismi vermem doğru olmaz. konuyla ilgileniyorsan özelden mesaj atabilirim. zaten bilindik en az 5-6 adet firma var. online cihaz satan bakımlarını yedek parça tedarikini yapan. googledan aratırsanda kolaylıkla bulabilirsin. Sanayi kaynaklı hava kirliliği ve kontrolu yönetmeliğinde sürekli izleme ile ilgili gerekli açıklamalar ve online cihaz takılmasını geretirecek limit değerler mevcut,eklere bakarsanız kolaylıkla bulabilirsiniz. ayrıca il çevre orman müdürlüğüde extra durumlarda sizden bu cihazı kullanmanızı talep edebiliyor. biraz daha ayrıntılı bilgi vermem gerekirse, sürekli emisyon ölçüm cihazlarıya ilgili bir tebliğin her an yayınlanmak üzere olduğunu biliyoruz ve taslağıda elimizde mevcut. bu taslağa göre ts en 14181 standardından bahsediliyor. mevcut yada yeni alınacak cihazların QAL1 QAL2 QAL3 kalite güvence standartlarını sağlamsı isteniyor.
  fakat benim sorduğum konu daha farklı waztez, yinede ilgin için sağol ..
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Firma isimleri vermenizin sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Reklam olmaz :)
   
 8. moztoprak41

  moztoprak41 CMNet Üyesi

  :) ilgilenen arkadaşlara özel mesaj olarak gönderebilirim, googledan online baca gazı ölçün cihazı yazmanız yeterli zaten söylenebilecek bütün firmalar çıkıyor, teşekürler.
   
 9. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Cevap: Online baca gazi ölçüm cihazları

  Sürekli emisyon ölçüm sistemleri tebliği şuan taslak halinde ama yakın zamanda çıkması bekleniyormuş. Online baca gazı ölçüm sisteminde bizde sıkıntı yaşıyoruz. Hem servis yetersiz hem de ölçüm ölçümleme noktasında sıkıntı var.

  Siz hangi firma ile anlaştınız memnun musunuz?
   
 10. Okan Öztürk

  Okan Öztürk CMNet Üyesi

  Cevap: Online baca gazi ölçüm cihazları

  Arkadaşlar bu online ölçüm sistemleri doğal gaz kullanılan içten yanmalı motor sistemi olan tesislerde yok değil mi ? Görüşlerinizi beklemekteyim
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...