• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Organik atıkların bertarafı hk.

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
Merhaba,

Yemek artıklarını kompost gibi metod uygulayarak bertaraf eden bir firma arıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Veya barınaklara vermek ve nihai depolamaya gönderme dışında değerlendirebilen bir firma var mıdır?

Teşekkürler.

Merhaba,
İstanbuldaysan (bildiğim kadarıyla) Fatih Belediyesi- Yedikule hayvan barınağı var. İşlerini düzgün yapıyorlar diye biliyorum.
Bir görüşebilirsin.
Mesajını yanlış anlamadım umarım. Barınaklara vermek isteyebilirsin diye anladım ben ama :)

@Tamer Çankaya
Teşekkürler, bir konuşurum onlarla. Ama bana belge verebilecek, herşeyiyle yasal bir yer lazım. Hem de Barınaklar her türlü organik atığı almıyor. Çok az miktarını gönderebiliyoruz. Benim amacım tüm yemek artıklarını gönderebileceğim bir tesis bulmak. :kötü:

İSTAÇ'ın kompostu var bizim fabrikanın yan tarafında belki orayla görüşülebilir.
Eski REW fuarından hatırlıyorum (2010 yılı) birkaç özel firma bu işi yapıyordu sanki ama yanıltıcı bilgi olmasın.

@Göksel Kurtuluş

Nasıl bir yer arıyorsunuz, ne kadar atığınız var bilmiyorum ama kompostlaştırma makinaları var. Bu makinalar sayesinde her atık üreticisi kendi organik atığını kompostlaştırabiliyor. Böylece belki bu atıklar gübre olarak bahçede kullanılabilir yahut satılabilir, yaptığınız işe sektörünüze ve konuya yaklaşımınıza göre değişir tabi bu. Bir markanın genel özelliklerini paylaşıyorum isterseniz özelden web sayfasını yazabilirim, gerçi google dan da ulaşabilirsiniz.

Model Kapasite kg/hafta Hane SayısıUzunlukGenişlikYükseklik
T4075-100 kg 25-35200 cm89 cm152 cm
T60150-250 kg 55-70232 cm108 cm155 cm
T75225-325 kg 70-90283 cm108 cm155 cm
T120300-500 kg 90-135382 cm108 cm155 cm
T240400-1200 kg 135-300480 cm140 cm207 cm

@CMNet Okuru
Hastanede çalışıyorum ve yeşil alanımızın az olduğu kadar yer sorunumuz da var, ayrıca hijyen şartları açısında tesis içinde kompost yapmamız uygun olmaz :( Teşekkür ederim @Ahmet Yüksel belki başkaları bu makineden yararlanabilir, miktara bağlı olarak güzel bir fikir olabilir.

@Göksel Kurtuluş

Evet bence çok faydalı, yeni trend yeşil tesisler için bire bir.

Herhangi bir kompost tesisi ile görüşen var mı? Veya İstanbul da kompost tesisi nerelerde var bilenler var mı?

Biraz araştırdım sanırım sadece İSTAÇ var.

Kendi kendime konuşuyor gibiyim. :)

İstaç Geri Kazanım ve Kompost Tesisinden bağlanıyorum size nasıl yardımcı olabilirim. Tesisimiz Kemerburgaz Işıklar Köyü Mevkii'de