Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Organik ve evsel atıkların tespiti (samsun)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Bayram Yolcu tarafından paylaşıldı.

 1. Bayram Yolcu

  Bayram Yolcu CMNet Üyesi

  bitirme projesi kapsamında samsun bölgesinde oluşan organik atık miktarını kaynağını ve enerji potansiyelini ve enerjide kullanılabilecekleri alanları araştırıyorum. . benim problemim samsunda oluşan organik atık envanterini miktarını ve kaynağını tespit etme . Bu konuda oldukça yetersiz kalıyorum. bu alanda elimde sadece gazi belediyesinin 2008 yılına bir atık listesi var. Bunun dışında da bir şey yok. Bu bilgileri nasıl temin edebilirim. samsunda bu alanda çalışıp bana yardımcı olabilecek kişiler var mı acaba.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Hilal Tuncer

  Hilal Tuncer CMNet Üyesi

  Tezini bitirdin mi bilmiyorum ama ben böyle durumlarda direkt belediyeyi arayıp şu şu üniversitede okuyorum bilgilere ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz diyorum. Her seferinde de yardımcı oldular. Hatta bir tanesi çıkan atıkları % ve tonaj olarak kategorilere ayırıp + mahalle ve gelir dağılımı değişikliklerine göre ayrıntılı bir rapor hazırlayıp göndermişti. Böyle bilgilere ihtiyacın olduğu zaman direkt belediyenin çevre mühendisinden yardım isteyebilirsin.
   
 3. Bayram Yolcu

  Bayram Yolcu CMNet Üyesi

  ilgin için teşekkürler. Bahsettiğin girişimlerde bende bulundum fakat belediyelerden bu konuda net cevaplar alamdım geneli bu konuda çalışma yapmadıklarını sadece genel atık miktarlarını söyleyebileceklerini söylediler. Bu arada tezde bitti :)
   
  Hilal Tuncer bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...