• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Organize sanayi bölgesi ve isg uzmanı

Miraç T.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atlas Enerji Üretim A.Ş. 2x630 MWe CFPP
Merhabalar,
Organize sanayi bölgesi bünyesinde çalışan İSG Uzmanı arkadaşlar varsa yada bu konuda bilgi sahibi olan varsa bir konuda danışmak istiyorum..

OSB bünyesinde çalışan arkadaşların OSB bünyesinde bulunan fabrikalara karşı sorumlulukları nelerdir ? Kurul toplantısı düzenlemek, eğitim vermek yada fabrikalar yeni işçi aldığında onlara yapacağı işe uygun eğitimleri vermekle yükümlü müdür? Kısacası birden fazla taşeron firmanın bulunduğu bir şantiyeye benzetebilir miyiz? Yoksa sadece OSB bünyesinde çalışanlardan mı sorumludur?

Kurul,eğitimler uzmanların ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerin sorumluluğundadır.Organize Sanayi Bölgesi OSGB kurabilir ancak kurulduktan ve yetki aldıktan sonra bu işleri yürütür.Bundan yola çıkarsak; Organize Sanayi Bölge Müdürlüklerinin bunun haricinde yetkisi olmadığını düşünüyorum.Ancak acil durum planları,sabotaj vb. durumlar için bir çalışma yapılır diye biliyorum.