Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Organize Sanayilerde çalışanlar.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Er tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Organize sanayi bölgelerinde çalışan arkadaşlar, Çevre yönetimi ile ilgili neler yapıyorsunuz. Bu başlıkta osb lerde çevre adına neler yapabiliriz konuşalım.
   
 2. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Katı atık konusunda neler yapıyorsunuz. Osb atıkları kendisimi topluyor.
   
 3. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Evet OSB' de yer alan firmalarımızın atıkları OSB tarafından toplanıp, Belediye' nin katı atık depolama sahasına taşınıyor.
   
 4. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  atık miktarı fazla olan tesisler için nasıl bir uygulama yapıyorsunuz. Tesisler atıklarını kendilerimi biriktiriyor yoksa yol kenarlarına konteyner koyuyormusunuz.
   
 5. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Kendileri içeride biriktiyorlar. OSB' nin böyle bir hizmeti var ama istenildiği taktirde firma kendi aracı ile de gönderebiliyor. Bizim atık yöneti konusunda çalışan bir firmamız kendi aracı ile gönderiyor mesela.
   
 6. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Atıkğı fazla olan firmalardan ek bir ücret alıyor musunuz? Veya firmalardan düzenli olarak alınan bir katı atık bedeli var mı ?
   
 7. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Yok bildiğim kadarıyla
   
 8. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  hmmmm anladım teşekkürler.
   
 9. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  katı atıklar konusunda nasıl bir yol izlendiğini konusunda bilgi verebilecek olan var mı?
   
 10. Samet Acar

  Samet Acar CMNet Üyesi

  OSB'nin kendi toplaması dışında OSB içinde Toplama Ayırma Tesisleri de bunu yapabilirler. Örneğin ambalaj atıklarını toplayabilirsiniz. Toplama Ayırma Tesisi içinde "Çevre İzin ve Lisans Belgesi" almanız gerekir. Daha sonra sanayi içindeki atıklarını alabileceğiniz fabrikalarla atıklarını almaya yönelik sözleşme metinleri hazırlamanız gerekir. Fabrikalardan atıkları ücret karşılığında alıyorsunuz. Geri dönüşüm tesislerine de siz satıyorsunuz.
   
 11. Kezban Özer

  Kezban Özer CMNet Üyesi

  Firmalara verilen konteynerler da atıkları toplayıp osb ye ait çöp aracı ile belediye düzenli depolama sahasına gönderiliyor.Firmalardan bunun karşılığında ücret alınıyor.
   
  Nuri Ünal bunu beğendi.
 12. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Denizli OSB'de çalışan arkadaşımız var mı?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...