• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ortak saglık güvenlik birimi

radres

Kayıtlı Kullanıcı
ilimizde bulunan osgblerde c sınıfı hariç iş ğüvenliği uzmanı yok.akaryakıt istasyonları çok tehlikeliye giriyor bizim bunlara bakma şansımız yok a sınıfı iş ğüvenliği uzmanıda bulamıyor akaryakt istasyonları büyükşehirlerden uzman bulsa ne ücret verecekki kurtaracak tehlike sınıfları için bi düzenleme olurmu arakdaşlar .Düşüncesi olan varmı konuyla ilğili...

Hangi ilde bulunuyorsunuz? Akaryakıt istasyonları 50 kişinin altındaysa hazıran 2013 e kdr vaktiniz var ozamana kadar OSGB ler B yada A sınıfı uzman temin edebilir.

Tuğba hanım ,
C ler 3 yıl süreyle bakıyor , en azından oluşabilecek risklerin dökümantasyonu yapılabilir.,
En azından tehlikeleri çalışanların bilmesi noktasında faydalı olabilir ,düşüncesindeyim.
Kazasız günler,

Açıkçası çok tehlikeli sınıftaki firmaların işlerini C sınıfı bir uzman yaptığında resmi otoritelerce kabul görür mü bilinmez..
Yinede eğitim vb. faydalı olur tabiki..

Çok tehlikeli (eski) sınıfta olduğu için c sınıfı uzmanın çabaları yasal olarak boşuna olacaktır. B sınıfı uzmanlar bu alanda çalışabilirler şeklinde düşünüyorum.

Burada kural ihlali yapılmasını asla istemiyorum. Olası risklerin tehlikeye dönüşmesini önlemek amacı ile çalışanların tedbir ve dikkat noktasında bilinç sahibi olmalarını amaçlıyorum.
Tabi ki bu noktada riskin ne demek olduğunu bilmeyen bir arkadaşın da bu misyonu yüklemek çok doğru olmaz.
Akılcı çözüm üretilmesi dileği ile,

Servet Bey yanlış anlaşılmak istemem bende sizinle aynı görüşteyim c sınıfı uzmanlarda farkındalık ve bazı çözümler yaratabilir. Yasl ibaresi koymamın amacı da görevini layıkıyla yerine getiren c sınıfı arkadaşalrımız içindir. Ancak B veya A sınıfı olarak yazmamın nedeni yasal olarak bir fayda sağlamaması ve danışman firma olarak bunun içinde bir fatura kesilmesi söz konusu ise burada işletme sahibininde hakkı yenmiş olacaktır. Hem danışmanlık ücreti verecek hemde yasal bağlamda bir fayda alamayacak.

piyasadaki işletme sayıları ve uzman sayıları ortada. Bakanlık bunun içinde bir çalışma yapacaktır diye düşünüyorum. umut ediyorum ki Yeni çıkacak yönetmelikler bu noktaları aydınlatacaktır

Asıl konu OSGB lerin B veya A sınıfı bulundurmamaları.Büyük bir eksiklik bence bir OSGB için,ben onların yerinde olsam hemen temin ederdim B sınıfı uzman.

Karışık bir durum aslında şu an uygulamayı söyleyeyim.Danışmanlık firmaları c sınıfı iş güvenliği uzmanlarını çok tehlikeli sınıftaki firmalarda danışmanlık yapmak üzere gönderiyorlar.Denetleme sonucunu görmek lazım,
Çok donanımlı c sınıfı uzman tüm tehlikeleri, riskleri anlatsa bile, yasal olarak imzasının yetkisi olamayabilir,çok tehlikeli firmada

Arkadaşlar, hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyor ve de hem fikir durumdayız.
A ve B olan arkadaşlar zaten yetersiz bunun bakanlık ta farkında , bir çözüm bulacaklardır.
Hatta çalışmalar yapılıp bitmiş de olabilir. Sadece yayımlanacaktır. Hayırlısı,....

tuğba hanım b sınıfı uzman Türkiyede 300 kişi a sınıfı 1000 kişi b sınıfı nerden bulacaz tamam c sınıfı 3 sene b ye bakabiliyor fakat a sınıfının baktıgı yerlere nasıl bakacaz bide benim demek istediğim şu türkiyedeki akaryakıtlara kim bakacak a sınıfı kactane akaryakıt var türkiyedeki akaryakıtlara a yetmiyo bi düşünelim tehlike sınıflarında yeniden düzenleme yapılması veya sınavla a veya b verilse ama sınavı zor olsa

Lütfen yorumunuzun tamamını büyük harfle yazmayınız. Teşekkürler.. (Bölüm Yöneticisi)

Ben özel sektördeyim,bakanlıkta çalışmıyorum. OSGB ler bastıracak parayı bulacak birşekilde, sonuçta Türkiyenin her iline eşit dağılım yok,bahsettiğiniz sayıların..zaman geçtikçe B ler artıyor, Hatta belki bulamamaları gerekçe gösterilir ve geçici olarak rahat bile bırakılabilirler...Bunlar teori belirteyim..