• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ortalama tesis maliyetleri

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar Ortalama olarak:
- İçme suyu arıtma tesisi
- Atıksu arıtma tesisi
- Katı atık deponi sahası
bu tesislerin ortalama kurulum maliyetleri ne kadar bilen varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Evimdeki cop kovasi atik deponi sahamdir. Japon pazarindan aldigim cop kovasi 10 tl civarindadir ve bu fiyata hal olur. Tezgah alti aritma cihazim ile icme suyu aritma tesisimfir 2000 tl civarinda halledebilirim. Evin atiksuyunu illa arit dersenizde verimli olmaz ama 10bin tl civarinda bu isi cozerim.

@Burak Dumlu
Aslında çok geniş kapsamlı bir konu olabilir bu. Debilerine göre yapısına göre çok değişkenlik gösterir.

@Burak Dumlu
Ortalama 100.000 Kişilik bir yerleşim yeri için sormuştum. Net bir rakam gerekmiyor ortalama bir rakam sormuştum.

ortalama bir fiyat çıkaramazsınız. çünkü kullanılan teknolojiye göre tüm fiyatlar değişiklik gösteriyor

Teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için bu tesisleri kuran bir iki firmayı aradım ortalama bir fiyat aldım. sadece deponi sahası ile ilgili bir fiyat alamadım oda önemli değil o kadar artık

herkes trilyonlar döndüğünü söylüyor fakat şimdiye kadar kimseden net bir rakam duyamadım :) burak bey cevabını bulursanız merak etmekteyiz bizde:)

Firma isimlerini burdan vermeyeyim isteyen olursa özelden yazarım irtibat numaralarını isimlerini. 100.000 Kişilik bir yerleşim yeri için:
Atıksu arıtma tesisine 10.000.000 Lira
İçme suyu arıtma tesisi için 800.000 - 1.000.000 Lira arası fiyat verdiler

@Emre Özer
Banada öyle geldi emre bey ama bana verdikleri fiyatlar bunlar atıksu yine normal ama içme suyu banada az geldi