• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Öta(ömrünü tamamlamış araç) geçici depolama - işleme tesisi

Sena Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tarım ve Orman Bakanlığı - Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
Merhaba herkese kolay gelsin, yeni başladığım iş yeri ÖTA depolama ve işleme tesisi olarak faaliyet gösteriyor. Merak ettiğim ve bilmediğim birçok şey var açıkçası.

1- Öncelikle tesise gelen araçlar UATF düzenlenerek mi gelmeli? Çünkü çıkan tehlikeli atıkları UATF ile satıcaz, kds'de stok olmadığı için akü çıkışını nasıl yapıcam?
2- Buraya gelen araçları KDS sisteminde bildiriyor muyuz?
3- Eğer bildirmiyorsak tesiste oluşan akü ve benzeri tehlikeli araç parçalarının satışını nasıl yapıcaz?
4- Yıllık bildirimleri nasıl yapıyoruz?

Beni aydınlatabilirseniz sevinirim :)

Aşağıdaki beyan sistemi nasıl işliyor arkadaşlar henüz yeni karşılaştım bu sistemle ne yapmalıyım,?
zekeriya 1.jpg zekeriya 2.jpg zekeriya 3.jpg zekeriya 4.jpg

Hocam malesef yukarıda lisansınız 2014 ise son sayfaya geçip onaylaya basın deniyordu :) Bizde öyle yaptık nitekim :D

ya bende aslında soru soruyodum
benım lısans 2012 ne yapcam bilmiorum

Hocam lisans 2012 ise bir atık envanteriniz vardır, en azından hangi atıktan ne kadar girdi ne kadar çıktı belli olan bir liste tutulmuştur? Her yıl sonu stok hesabı yapıp oradan stok olarak girebilirsiniz?

tesisi bir kaç ay önce aldım atık envanteri bulunmuyor elimde.
şimdi öta linkinde işlemi biten araçların çıkan parçalarının akü ve yağ filtreleri falan belirtilmiş acaba onları baz alarak yapabilir miyim? mesela 2013 te işlem yapılan araçlardan çıkan yağların miktarlarının toplamını kabul edebilir miyim?

Hocam Kütle denge giren çıkan tehlikeli ve tehlikesiz atıkların tümüdür. Yani sadece yağları veya ÖTA'dan çıkan tehlikelileri baz almak doğru olmaz zannedersem.

teşekkürler sorunumu halletmem için önemli bi adımdı.

ÖTA ile ilgili döküman varmı? İzin lisans işlemine başlıyorumda karşılaşabileceğim sorun ve sıkıntılar ile ilgili önceden almam gerekli tedbir ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

öta geçici depolama alanlarının
@Bilal Efe Aydın
buradaki şartları sağlamanız gerek. Gerisi gelir.

Ekli dosyalar

• OTAGeciciDepolama.pdf
    466.2 KB · Görüntüleme: 59