Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otel projesi - iskele

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ezgi Karabulut tarafından paylaşıldı.

 1. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Arkadaşlar proje tanıtım dosyasını hazırlayacağımız bir otel projesi var. Otel sahibi otelin önüne iskele yapmak istediğini söyledi. Bu iskele insanların denize girebileceği ve ufak tefek teknelerin bağlanabileceği bir yapı olacak. ÇED'e tabi değil bildiğim kadarıyla. Çünkü yönetmeliğin EK-1 ve EK-2 deki maddelerine baktığımda ticari amaçlı kullanımından bahsedilmiş. Şimdi firma sahibinin bu iskele yapımı için hangi belgeler alması gerektiğini bilen biri var mı? Benim araştırmalarım da ahşap iskele yaparsa uygulamalı imar planı almasına gerek olmadığı farklı tarzda iskele yaparsa onaylı uygulama imar planı istediğini gördüm. Bunun haricinde bilmem gereken başka bir şey var mı acaba?
   
 2. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  100 m2 alana kadar olan iskeleler için il milli emlak müdürlüğünden (defterdarlıktan) izin alıyorsunuz. orayı bir arayın. 100 m2 den büyükse haritacılara plan hazırlatıp il çevre ve şehircilik müdürlüğüne müracaat ediyorsunuz. onaylarlarsa defterdarlığa gönderiyorlar.
   
 3. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim. Peki bu aşamaları net öğrenebileceğim bir kaynak var mı acaba?
   
 4. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  sanırım işine yarayacaktır
   

  Ekli Dosyalar:

  Ezgi Karabulut bunu beğendi.
 5. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Benim bulduğum kaynaklardan biri buydu :) Bundan başka kaynak bulamadım şimdi sizin dediğiniz gibi milli emlak müdürlüğü sayfasını inceliyorum sanırım orada bir şeyler var. Teşekkür ederim:)
   
 6. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  telefonla ararsanız daha çabuk işiniz hallolur. bende geçenlerde iskele için uğraşmıştım.
   
 7. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Şafak Bey ben birazdan ararım o zaman
   
 8. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  Her bir iskele arasinda 100metre mesafe olmasi gerekiyordu. Kiyi koruma seridi geregince. Heyet gelmesi gerekiyordu yanlis hatirlamiyorsam
   
 9. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Anladım bende şimdi Şafak Bey'in dediği gibi emlak müdürlüğünü aradım kiralama söz konusu olacakmış ve daha sonra ruhsat verebileceklerini söyledi gene de tam bir bilgi vermediler :( Çevre açısından da herhangi bir belgeye ihtiyaç yokmuş galiba proje tanıtım dosyasında zaten bahsedeceğimizden.
   
 10. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  onlara başvuruda bulunuyorsunuz ve yanlış hatırlamıyorsam 7 kişilik bir heyet geliyor. onalar sırayla sahaları gezip görüş veriyorlar. sizde bu yazıyı dosyanızın içerisine koyuyorsunuz. turizm, milli emlak, il özel idare, tabiat varlıkları koruma, denizler ile ilgili birşey vardı, 2 kurum daha var onları hatırlayamıyorum. en son 2006da yapmıştım bu işi. o zamanki hatırladıklarıma göre söylüyorum şuan.
   
 11. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Sizin iskele ne amaçla kullanılacaktı peki. Çünkü ben bugün İl Çevreyi aradığımda bir belge gerekmiyor sonuçta ticari amaçlı değil demişlerdi.
   
 12. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  sitenin yüzme amaçlı iskelesiydi. hatta ahşapta değil yani. yüzer iskelelerdendi.
   
 13. Ezgi Karabulut

  Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

  Anladım gerçi il çevreden il çevreye değişiyor :( Bakalım tekrar ben bi sorarım o zaman emin olmak için :(
   
  yarabandı bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...