• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

OTİM (Ozon Tabakasını İncelten Maddeler)

MÜGE AK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Arkadaşlar Merhaba, OTİM hakkında bilgisi olan ve bu konuda çalışma yürüten arkadaşlar yaptıkları hakkında biraz bilgi verebilirler mi ? Danışmanlığını yaptığımız firma soğutma sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.OTİM programına kayıtlı ve son kullanıcı yapıya sahipler.İlgili yönetmeliği okudum fakat yürütülmesi gereken çalışmalar pek açıklayıcı olmadığı için bu konuda çalışma yürüten arkadaşlardan yardım bekliyorum.

E-Devlet'te OTİM'e kayıtlı mıdır? Evet demişsiniz bildirimleri yapılıyor mu? Yıllık yapılması gerekiyor.
Eğitimleri var mı?
İthalat yapıyorsa mevzuatlarda Ek kapsamında örneği olan belgeler verilmiş mi? Kontrol belgesi var mı?

OTİM ile ilgili geçmişte hiç bir işlem yapmadım, danışmanlık yapmadım yani.