oto yıkama işletmeleri hk.

Sinem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Ocak 2011
Mesajlar
25
Beğeniler
1
#1
arkadaşlar merhabalar öncelikle;

-oto ve halı yıkama
-lastik değişimi yapacak olan işletmelerde atıksu ve diğer atıkların yönetimi hususunda değerlendirilmeye alınması gerekenler nelerdir? Özellikle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenmesi aşaması ve sonrasındaki denetimler için soruyorum. Belediyelerde görev yapan arkadaşlardan bu konuyu tecrübe etmiş olanlar vardır muhakkak :) yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
 

Adnan TUNÇTÜRK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
9 Ağustos 2011
Mesajlar
9
Beğeniler
3
Şehir
Çankaya
#2
Cevap: oto yıkama işletmeleri hk.

Merhabalar sinem hanım..Oto ve halı yıkama işletmelerine ; şayet kullandığı kimyasallar tehlikeli kimyasallar sınıfındaysa ; deşarj izni almak gerekir... Muthemelen tehlikeli atık sınıfındadır ve deşarj izni almak gerekir. şayet tehlikeli değilse belediyeden kanalizasyon bağlantı izni gereklidir..Hastane denetiminde çamaşırhanede kullanılan kimyasallar yüzünden,yıkama suyu tehlikeli atıksu olarak değerlendiriliyor.. Buradan yola çıkarak yorum getirdim.. Yardımım olduysa ne mutlu...
 

Sinem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Ocak 2011
Mesajlar
25
Beğeniler
1
#3
Cevap: oto yıkama işletmeleri hk.

teşekkürler adnan bey,
acaba bu deşarj izinleri için belli bir kapasite var mı?çünkü bahsettiğim işletme kapasitesi çok büyük değil. yoksa her oto yıkamacının deşarj izninin olması gerekir ki böyle bir uygulama olduğunu zannetmiyorum.

benim merak ettiğim atıksu konusu dışında değerlendirmesi gereken başka hususlar var mı?Yani işletme ruhsatını almadan mutlaka şunlar olmalı diyebileceğimiz..
 

Yukarı Alt