• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Özel bahçede kum çakıl çıkarmak

İbrahim Kutanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar cehaletime bağışlayan ama ozel tapulu bahçemde n çakil çıkarmak istiyorum nerden ve nasıl yapmam gerek yardımınız olursa sevinirim

Kendi kullanımınız için az bir miktar cıkaracaksanız izin almanıza gerek yok, lakin buradan çıkartacağınız malzemyi tixari olarak satacaksanız ozaman gerekli maden işletme izni ve diğer çevre izinlerini almanız ayrıca ilgili iadareden GSM ruhsatınızı almanız gerekecektir.

Yasin bey maden kanunu inceledimaslinda gerekmiyor,tam olarak konu su 50donum arazim var burda daha önce bir yol inşaatına kiralanmisti konkasor tesisi ve agrega deposuydu ondan kalan malzeme ser t zemin oluştu ve onun altı da agregadir fakat yukarısında belediyenin su kuyusu mevcut yasal acıdan malzeme almama engel varmı 3 m derinlikte malzemeyi alıp yerine toprak doldurup tarımsal amac la kullanacak tatbiki çıkaracak malzemeyide beton firmasına satacam yardımcı olursanız sevinirim

Öncelikle doğadan direk alsamız bire bir a maden grubu ocak ruhsatı alınması gereklidir bence konun tekrar araştırılması gerekli, ayrıca dolgu içinde bildirim yapmalısınız nedenine gelince Hafriyat ve inşaat atıklarının kontrolü kapsamında sadece bitkisel toprak olan toprak dolgu yapabilirsiniz ama konu hakkında bence direk ilgili il müdürlüğünden bilgi almanız ve arazinin müzcavir alan içinde ise ilgili belediye dışında ise il özel idaresi ile görüş menizi ve net bilgiyi buradan almanınızı öneririm aksi taktirde yapacağızır het uygulama için zin almanız gerekir, ama yerinde tespit ile ilgili kurumun ikna edilmesi halinde rehabilitasyon projesi kapsamında doğaya yeniden kazandırma planı gibi bir çalışma yapıla bilir, ama tekrar söylüyorum bir malzameyi satmanız için ya biyerden fatura karşılığı almanı yada bir maden ocağı ruhsati ile çıkarım yapmanız gerekli, konu öncelikle maden teknik nezaretçileri ile görüşün akabinde çevre ile ilgili problemler netleşince tekrar yardımcı oluruz. iyi çalışmalar..

İlginize teşekkür ediyorum il Ozel idaresine dilekçeye başvurdum onlarda hak verdi ve maden kanununa girmediğini söylediler bana toprak hafriyat yönetmenliğine göre mülki amire yetki vereceklerini ona göre mülki amir değerlendireceklerini söylediler,sizin bahsettiginiz rehabilitasyon projesi ikna edici geldi onu biraz. Acabilirmisiniz