• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Özelde Çalışan Çevre Müh. Bayram Tatili Kaç Gün Olmalı ??

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
Arkadaşlar bilindiği gibi bu sene Ramazan Bayramı tatili kamu kurumlarına çok büyük bir ihtimalle hatta kesinde diyebiliriz 9 gün olacak. Peki Özel şirketlerde kaç gün olacak ?? Özelde Çalışan Çevre müh. arkadaşlarımız kaç gün tatil yapacak ???

Cevap: Özelde Çalışan Çevre Müh. Bayram Tatili Kaç Gün Olmalı ??

Konuyu saptırdım özür dilerim ama madem konu açılmışken kısaca değineyim, Avusturya da 520 leri 530 ları 7-8 bin euro ya alıyorsunuz. Yine Avusturya da 2003-2004 model alfa romeo lar ise 2-3 bin euro ya satılıyor. Amerika da son model mustang 20 bin dolar iken Türkiye de 80 bin dolar. Avrupada Audi Q7 110 bin euro, bizde 250 bin euro. 7 ay önce kanadaya giden arkadaşım 2000 model honda civici 1000 dolara almış. Son olarakta unutmuyorum bir arkadaşım 2005 model sıfır lancer almıştı 32000 tl'ye. Bayisi ülkemize geliş fiyatını gösterdi: 13000 tl. Aklıma gelenler bunlar.

orada vergiler yüksek fkakat araçlar uygun fiyata bulunuyor hemde cancanlı;)

Benim için fark etmiyor çünkü cumartesi evleniyorum :) zaten cuma günü de çalışmıyorum ama iş arkadaşlarım için tatil olsuuuuuun :)

@müberraa
çalışan çevre mühendisleri oturmuş pc başinda benim tatilim bu kdar yok şu kadar ...sizlere sesleniyorum sayın yöneticiler neden bizimde bir işimiz yok neden bizim biskevütümüz yok:)))
olur inş .....

Teşekkürler :)

@hazelcandan

Öncelikle hayırlı olsun hazelcim.. Mutluluklar dilerim..

Tatil konusunda gelince ağustos ayı programı yetiştiğimiz takdirde, (işletme sayımız her ay artsada, aylardır problem çıkmıyor) 26 Ağustos - 05 Eylül tarihleri arasında ISIS firmasında çalışan mühendis/doktor ve veteriner arkadaşlar tatil :) ofiste çalışan muhasebe, evrak işleri, personel ve temizlik görevlileri için yorum yapamıyorum.. :d

@hazelcandan

Hayırlı olsun Hazel Hanım :) Ayrıca iyi dilekleriniz için de teşekkürler..(Ben üstüme aldım nedense :islik: )
Birinci yılını henüz doldurmamış, yıllık izni olmayan bir mühendis olarak bu tatili dört gözle bekliyorum...ümit ediyorum ki patronum da en az benim kadar heyecanla bekliyordur bu tatili :p

özel sektör de çalıştığınız yer ile ilgili kurumsal bir yerde çalışıyorsanız devlet ne kadar tatil veriosa okadar tatil yaparsınız,ama kurumsal değilse o patrona göre değişir.

olmamalı bence biz mühendislerin belli bir çalışma zamanı olmaz...

@Mustafa DEMİR

@muhendis63

veee 9 günlük tatilin sonuna geldik ..9 gün yaptımm..sözümde durdum.....
demek isteyince oluyormuş....:in::alkis:

malesef sadece pazartesi tatildi... cuma ve cumartesi çalıştım... :( istedim ama olmadı...

dediğim gibi oldu bayram tatil süresi + 1 gün = 4 gün :) buna da şükür diyoruz. geldiğimde hiç tatil olmasa daha iyimiş dedim acayip iş birikmişti ve toplantı üstüne toplantı :)