• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Özelde Çalışan Çevre Müh. Bayram Tatili Kaç Gün Olmalı ??

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
Arkadaşlar bilindiği gibi bu sene Ramazan Bayramı tatili kamu kurumlarına çok büyük bir ihtimalle hatta kesinde diyebiliriz 9 gün olacak. Peki Özel şirketlerde kaç gün olacak ?? Özelde Çalışan Çevre müh. arkadaşlarımız kaç gün tatil yapacak ???

Cevap: Özelde Çalışan Çevre Müh. Bayram Tatili Kaç Gün Olmalı ??

ağırllığınız burada belli olur...eeğr kamuda 9 gün ise 9 gün yapılır....

Özel sektör tatil falan dinlemez patron ne derse odur. Aynen arkadaşa katılıyorum :)

Desenize çoban ne derse sürü ona uymak zorunda. Acı Verici...

Koyuna, çoban kolay bulunur arkadaşlar. Siz iş arkadaşlarınızla birlik olursanız gayette hakkınızı alırsınız. İşverenin bütün çalışanlarını aynı anda çıkarma ihtimali olmadığını biliyorsunuz. Önce aranızda örgüt olun sonra bir temsilci seçerek derdinizi anlatın. Bunları laf olsun diyede söylemiyorum. Kendim, işimde kamuyla aynı sayıda tatil yapıyorum. Cumartesi pazar tatil ve 9-18 çalışıyorum özel sektörde. Eski işimde işçilerle grev yapmışlığım da vardır (Mavi yakalıların hakları için). İşten çıkarıldım ertesi gün ama karakterimden taviz vermedim.

hiç bu konuyu patronlarıyla konuşan ve tatil günleri belli olan varmı acaba??

daha önce ben çaliştğim yerimde kamu daki kadar tatil yapiyordum...

Demek özeldede insaflı patronlar varmış... Umarım bütün meslektaşlarımıza iyi bir patron denk gelmiştir dicem ama hiç sanmıyorum. Bazıları çok para kazanmak isteyecek maleseff.

beklentilerimiz 9 gün olması yönünde ama sanmıyorum 3 gün yeter diyecekler :(

3 gün mü güzel tatil :) Yurt dışında 1 yada 1.5 gün buna ne dersiniz :D

şimdi durum hava durumu gibi konum ve iş değişikliği nedeni ile parçalı bulutlu yere geçtik:))

Avusturyada işçi olarak çalışan 15 akrabam var. Yazın iki hafta firma durduğundan tatil, iki hafta yıllık izin hakkı ve de noelde de iki hafta tatilleri var. Yaşam standartları da borçsuz harçsız ve sosyal yaşama izin verecek düzeyde. Ev sahibi olamıyorlar ama düzenli olarak bmw değiştiriyorlar.

en son benim abimde bmv almiştı avusturyada... snrıım orada bmv moda yada çok ucuz....