Özgeçmişini öne çıkartacak 6 ipucu

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.555
Beğeniler
3.669
Şehir
Astana
#1
Eki Görüntüle 11577
Günümüzde işverenin ve İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için alışılmışın dışında bir özgeçmişe ihtiyacın var. Sıradan özgeçmişlerin arasından sıyrılmak için izlemen gereken 6 basit adım var. İşte bunlar:

1. Özgeçmişini güncelle: Özgeçmişini sık sık güncellenmen güncel özgeçmiş filtrelemesi yapan işverenler tarafından seçilmeni sağlar.

2. Eksiksiz özgeçmiş oluştur: Unutma, özgeçmişin istediğin gibi bir iş bulmanı sağlar, bunun için zaman ayırıp özgeçmişinle ilgili sorulan tüm soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısın.

3. Ön yazı ekle: Özgeçmişini gönderdiğin firmalara özel görüşlerini ve planlarını içeren ön yazı yazmak, özgeçmişler arasından sıyrılmanı sağlar.

4. Başarılarını anlat: İşverenler işi yapabileceğiniz gösteren deliller isterler. Önceki işlerinizden bahsederken performansınızı, işin sonunda başardıklarını ve şirketin bundan nasıl bir fayda sağladığını somut örneklerle anlatmalısın.

5. Yazım hatalarından kaçın: Özgeçmişlerdeki yazım hataları, yanlış aşılmalara ve olumsuz değerlendirmeye sebep olduğundan özgeçmişini acele etmeden, kontrol ederek doldurmalısın.

6. Özelliklerine uyan ilan ve firmalara başvur: İş başvurusunda bulunurken hem kariyer hedeflerine hem de ilanın içeriğine dikkat etmelisin. Öylesine başvurduğun ilanlar yüzünden firmanın asıl sana uyan pozisyonlarını kaçırabilirsin.

kariyer.net
 

Yukarı Alt