• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Paket arıtma sisteminde kullanılan kimyasallar ve zararları

Muhammet Eker

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özdemirler Geri Dönüşüm Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi - Hurdacılık Metal İnş. Nak. San. Tic Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar,

Kuyu suyunu ters ozmoz yöntemiyle paket arıtmada arıtılarak bir kısmı içme suyu kalan kısmı ise kullanma suyu olarak kullanılmakta. Sülfürik asit ve soydum metabisülfit gibi kimyasalların fazlalığı durumunda insan sağlığına olan zararları nelerdir? Bi sorum daha olacak, bu kimyasallar hangi standartlara göre dozaj ayarlaması yapılmaktadır?

Teşekkürler...

hocam tam bilmemekle beraber msdslerinden insan ve doğa için zararlarını bakabilirsiniz herhalde:)
su içinde çözünmüş halde olsa bile konsantrasyondan dolayı yinede zararı olur düşüncesindeyim

iyi çalışmalar,

cevabın için teşekkürler hocam, ama kullanma şekli itibariyle arıtılmak istenen suya çok düşük derişimde ilave ediliyor, bu derişim az miktarda arttırıldığında yada azaltıldığındaki etkileri insan sağlığına ne olur? tam olarak bunun cevabını arıyorum :)

hocam bunun etkisi BENCE böyle olmaz diye düşüyorum
az koyduğunda da da çok koyduğunda da içeceksin anlayacaksın:) diğer türlü zor:)

hocam;
az ve çok koydğunda konsantrasyonardan numune alıp analiz ettir bence ve ona göre karar ver orada su analizinde içme suyunda istenilen değerlerden farklı ne varsa onların zararı olur diye düşünüyorum. diğer türlü zor gibi çünkü uzun süreli bir etkiside olabilir hemende olabilir.

iyi çalışmalar,