• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Paket Atık Su Arıtma Tesisi

aldemir072

CMNet Üyesi
bu konuda bir fikri olan arkadaşlar bana biraz bilgi verirseniz bir OSB bu sistemden kurucakta bende teknik şartname bide sözleşme var nasıl olacak karşılaştırdım uyuşmuyorlar nasıl olacak bu iş adam anlattı birazda ben tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

aldemir072

CMNet Üyesi
ondan değil zaten bir firmayla anlaşılmış onlarda paket atık su arıtma işleri yapan bi firmayla anlaşmışlar sözleşme yapacaklar sözleşmeyi getirdiler işte sartname ile farklılıklar var nasıl olacak...

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kabul etmeyeceksiniz ve istediğiniz şekilde değişmesini isteyeceksiniz. Direnirlerse anlaşmayı iptal edeceğinizi söyleyin.

aldemir072

CMNet Üyesi
fakat adamın sözleşmedeki işlemleri yazdıkları genelde firmanın istedikleri firma çok acemi bu işlerde bizden yardım istedi bende bir toplantı ayarladım OSB müdürü firma yetkilisi bir de biz inş.. kabul ederlerde fazla başımız ağrımaz bakalım şimdi bu malzemeleri yollayacak firma yetkilisiyle konuştumda adam makina kapasitesinden felan bahsediyo bişiler anlatıyo adam haklı ama şartnameye bakıyorsun adam haksız iki arada bir derede kaldım bide yeniyim ben bu işlerden de fazla anlamıyorum batacam herhalde :D

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
O zaman fark ödenerek anlaşma yenilenir. Yada tazminat ile ilgili madde varsa tazminat ödenerek anlaşma fesh edilir. Adam anlaşmaya göre haklı siz ekstra işler istiyorsanız farkı talep edilir muhtemelen. Siz asıl firmanızı ikna edin fiyat konusunda.

superjax

CMNet Üyesi
şartnamede verilenlere göre sözleşmeye işine gelenlen maddeleri ekleyip işine gelmeyenleri çıkarmaya çalışacaksın.
Teknik şartnamede verilen her taahhütü yerine getirmelerini sağlatmalı, bence eksikleride sözleşmeye ekletmelisin.Tabi adamlara ödeme yapmayı da unutmamak lazım

paket arıtma tesisi olarak hangi sistem kurulacak? Bizdede SBR sistemi kurulacak bununla ilgili bilginiz ve döküman var mı elinizde.