• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Palet lisansı nasıl alınır

D

Dilan Aslan

Palet lisansı alım işlemleri nasıl arkadaşlar? elinde bir döküman olan var mı acaba internet çöplük gibi olduğundan emin olamıyorum.

Ahsaplarin talaş veya parçalanarak kullanılması yerine iç sanayide kullanımı ülkenin ağaç ihtiyacını gidermekte bir nebze faydalı olacağını düşünüyorum insanımız bu ise girerken direk olarak odun olarak bakıyor bu sektöre lakin ülkemizde kullanılan ağaç ve ağaç ürünlerinin büyük bulumu yurt dışından ithal ediliyor euro palet denen bir olay da bu işin ayrı bir dünyası haline geldi bizim bölgemizde ahşap atıklar sadece paletlerden değil devasa kutulardan iç piyasada kullanılacak kadar kaliteli ahşabı bir arada görüyoruz biz keresteci olarak bu tarz paketleme ve ambalaj için kullanılan ağacı turkiyede bulamıyoruz bir iş yapılacaksa insanımız direk sibirya kereste olmasını taleb ediyor amerikan panel kapı imalatında koltuk ve döşeme ici ahsaplarin cogu hatayda fabrika atığı olarak bilinen malzemelerden yapılıyor bu malzemeyi bir esnafin satin almasi icin fabrikalara başvuru yaptığımızda bunu çevre kurallari devreye giriyor tonu 80 tl üzerinde hesaplanip satın aldığımız şeyleri artık fabrikalar bizlere satamıyor geri dönmüşüm entegre belgesi istiyor sistem lakin fabrika zaten bana nunu satiyor ben üzerine para veriyorum geri dönmüşümculer gibi üzerine para almıyorum bu sorunu cozmemin en kolay yolu nedir yardımcı olursanız sevinirim