• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Partikül madde arıtımında filtre odası boyutlandırması

essengul

Kayıtlı Kullanıcı
PM arıtılmasında termık santrallerde fıltre odası ve torba hesabı yapacam tezım ıcın ancak yardıma ıhtıyacım var takıldıgım yerler konusunda yardımcı olabılecek var mı?

Hava kirliliği kontrol mühendisliği diye bir dersimiz vardı ordan bir kaç bilgim var unutmadıysam yardımcı olabilirim...

valla cok memnun olurum.. tezımın konusu 400 mw gucunde bır termk santralın bacasından partıkul madde gıderımı tasarımı yapıyorum fıltre ıle.. hesaplamalarımı yaptım sımdı torba odasını boyutlandırıyorum atıkgaz debım yuksek oldugundan odayı bolmelere ayırdım.cunku fıltre odasında max 400 torba bulunması ıstenıyormus bende 1714 adet torba cıktı.. bana sımdı torba fıltre odası taasarım krıterlerı yada tasarımı ıle ılgılı kaynak lazım ancak bulamıyorum..... boyu hangı aralıklarda olur ,torbalar arası mesafelerı ne almam gerekıyor seklı semali falan lazım yani

Cevap: Partikül madde arıtımında filtre odası boyutlandırması

esengül hanım, 24 yıllık havalandırma flitreleme konusunda yaptığımız çalışmalar var . pm arıtım konusunda 0.1upm konsantrasyonu yakalamış ve gaz arıtımı %90-99 arası arıtılmış islilik parametreleri sıkala 1 ' indirilmişitir.
termik santrallerde pm arıtımı için yapacağınız tekstil flitreler işletim maliyetini çok fazla etkileyecek ,, sentetik elyaf olması halinde statik elektriklenme- ısıya maruz kalacağından deformasyon ve yanma sözkonusudur. Ayrıca cok yüksek debiler olduğu için kontrüksiyon çalışması bir hayli büyük olacak flitrelerin flitreleme yüzeysel alanları geçirgenlik katsayıları bilinmesi lazım ..
uzmanlık alanımız içinde yapmış olduğumuz sistem(mutisiklon bataryalı parale lve seri işletim; gaz izalatörlü) flitre dir . ömür boyu bakım gerektirmez. gaz izalatörleri projeye göre 2-10 yıl kullanılır. uygulamış olduğumuz birçok işletme vardır . resmi emisyon ölçümleri yapılmıştır. bilgilerinize ...
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ecpa_ahmetecevit@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz. selamlar