• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Partikül madde ölçüm cihazları , firmaları ve fiyatları hakkında bilgisi olan ?

Burhan akbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BAHAR MÜHENDİSLİK
arkadaşlar bana partikül madde ölçüm cihazlarının fiyatları ve türkiyede hangi markalar var ve fiyatları lazım , yardım edebilicek var mı ?

yok böyle degil cihaz lazım bana ölçüm yapan firma degil, yinede teşekkür ederim ilginiz için .

İSG için ortamdaki PM 10 ölçümü ise QUEST EVM-3 marka hava örnekleme cihazı var direk olarak sonuç gösterir yada Gillian edge marka pompa sistemi var filtre takıp tozu filtrede tutarsın sonra hesap yaparsın.

İmisyon anlamındaki ölçüm ise Zambelli veya Tecora ile yapabilirsin PM 10 ölçümünü. Tecorayı çevtek satıyor. diğerlerini bilmiyorum.

teşekkür ederim , ama tüm cihaz firmaları ve fiyatları lazım . o yüzden hepsini tek tek araştırıyorum , tamamlayınca burdada paylaşırım arkadaşlara faydası dokunur belki

@Ahmet Ardahanlılar

Akreditasyonu bilmiyorum şuan biz kullanıyoruz quest. Gilian harika bir cihaz kullanımı kolay toz ve voc örneklemesi yapabilirsin ortamda ve kişisel maruziyet olarak. Sanirim 5000cc ye kadar çekiş gücü var. Sabit çekiş gerektiren her durumda kullanabilirsin mesela ben bacada Formaldehit ölçümü yaparken de kullanıyorum.