Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

paslanmaz bir malzmeyi gazlı bir ortamda nasıl kesebiliiriz

Konu, 'ARŞİV' kısmında ADEMKONUK tarafından paylaşıldı.

 1. arkadaşlar digester hattı üzerinde 2 adet çamur hattı var. 1-fazla çamur hattı, 2- taşkan hattı, taşkan hattı paslanmaz 150 lik bir boru ve bazı sebeplerden dolayı bu borunun boyunu kısaltmamız gerekiyor fakat sizlerinde bildiği üzere metan gaz içeriği olan bu ortamda spiral vs.kullanamayız, önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler...
   
 2. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Paslanmaz boruları kısalttıktan sonra argon kaynağı ile ya flanş kaynatacaksınız yada kestiğiniz yerden kaynatacaksınız.Kaynakta metan gazının yoğun olduğu ortamda riskli.Zaten boruyu keserkende oksijen veya spiral kullanmak zorundasınız.Aklıma gelen 2 seçenek var.Ya boruyu flanşlı bağlantılarından söküp açık havaya çıkartır,işlemlerinizi orada yaparsınız yada büyük vakum pompalarıyla içerideki metan oranı yüksek havayı tahliye edeceksiniz.
   
 3. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

  Hat üzerinde herhangi bir vana, flanş vs. bağlantı parçası olmadığı için sanırım burada bu sorununuzu paylaştınız. :) Benim aklıma digesterın devre dışı bırakılıp metan gazının tahliyesinden başka birşey gelmiyor. Buda digesterda herşeyi sıfırlamak gibi olur herhalde. Gerçekten zor bir duruma benziyor.
  Boru boyunu neden kısaltıyorsunuz? Kısalacak boruya burada çözüm bulsak daha kolay olur herhalde.
   
 4. Ahmet Başpınar

  Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

  Eğer hattın ucunu dış ortama açık bırabiliyorsanız hatta bir saat civarında su basın. Ondan sonra istediğiniz kaynağı da kesmeyi de yapabilirsiniz.
  Saygılar.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları