Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlamadan Korunma Dokümanı ve Akaryakıt Boşaltma Talimatı Hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Gürhan Kula tarafından paylaşıldı.

 1. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Herkese Merhaba,

  Örnek ya da taslak olabilecek şekilde elinde "patlamadan korunma dokümanı (özellikler un siloları hk.) ve akaryakıt boşaltma talimatı" olan arkadaşlar paylaşımda bulunabilir mi?

  Şimdiden herkese teşekkürler.
   
 2. Faruk Far

  Faruk Far CMNet Üyesi

  Bu dokumani sadece uzman firmalar hazirliyormus..
   
 3. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Faruk Bey,

  Sözkonusu dokümanları işletmeler kendileri de hazırlamak zorunda.....aramızda bu konularla ilgili evrak hazırlayan hiç yok mu?
   
 4. Faruk Far

  Faruk Far CMNet Üyesi

  Bizim insaat santiyesinde bu dokumani gormedim. Duyudugum ilk asamada "patlayıcı madde"lerin listesi ve malzemelerin patlama dereceleri vb. bilgilerin hazirlanmasi gerektigini biliyorum. Sonrasinda uzman olan kimse degerlendirip altina imza atacak diye biliyorum.
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bu biraz kapsamlı bişey , ayrıntılısını ücreti karşılığı hazırlayanlar varmış.Netde biraz araştırırsan dar kapsamlı birçok şey bulabilirsin
   
 6. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Evet,çok kapsamlı bir döküman aslında gizlilik te içeriyor,çünkü sabotaj vb. gibi bilgilerde içerir ve isg uzmanları tarafından hazırlanır.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Elimde bir tane var işinize yararmı bilmiyorum.Fikir vermesi açısından ekliyorum.Kazasız günler dilerim.
   

  Ekli Dosyalar:

 8. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Ali Osman Bey,
  Patlamadan korunma dökümanın da "yapılmıştır,sağlanmıştır" yerine ne, nasıl, ne için yapıldı ise o yazılmalı,yerleşim planında "zone" lar belirtilmeli, Acil durum planına benzer ancak daha spesifik ve ayrıntılıdır.Tanımlar belirtilmelidir.Risk analizi prosedüründen ziyade,net bir şekilde güvenlik patlama,önlemleri,yetkilileri belirtilmelidir.
  Paylaştığınız örnek üzerinden bahsettiğim konularda eklenerek geliştirilebilir..Kolay gelsin
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Paylaştığım döküman patlamadan korunma dökümanı olarak direk kullanılacak bir döküman değildir.Önemli olan kısımlar boş bırakılmıştır.İlaveleriniz için Teşekkür ederim Tuğba Hanım.
   
 10. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan ''Patlamadan Korunma Dökümanı'' word haline sahip olanlar paylaşımda bulunabilir mi
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...