Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlatma raporu hakkında

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında JASMİN78 tarafından paylaşıldı.

 1. JASMİN78

  JASMİN78 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, EK-1 Taş Ocağı ÇED inde bir kurum tarafından ; ''deneme patlatmalarıyla sarsıntıların titreşim ölçer cihazlarla ölçülmesi sonucu hazırlanacak bir patlatma raporu ile patlatmaların kaynak, karstik yapılar,su sondaj kuyuları,çeşme,kaptaj vb.üzerine olabilecek etkilerinin değerlendirilmesi'' istendi.Bu raporu , ekte etiketlediğim dosya formatına göre hazırlayıp, çevre müh. ve maden müh. imzalanması yeterli mi? yoksa akredite bir kurum ya da kuruluş gerekli midir? Ayrıntı verebilir misiniz?
   
 2. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla bu işlemleri (titreşim ölçümü vb.) yapan firmalar var; etiketlediğiniz dosyayı göremedim ancak sahada bunun ölçümünü normalde siz yapıyor musunuz? Yapmıyor iseniz yetkili firmadan temin etmeniz gerekir.
   
 3. JASMİN78

  JASMİN78 CMNet Üyesi

  titreşim ölçümünü yaptırdım. Ancak '' patlatmaların kaynak, karstik yapılar,su sondaj kuyuları,çeşme,kaptaj vb. üzerine olabilecek etkilerinin değerlendirilmesi'' kısmı var.Bu kısmı yapacak birilerini arıyorum.. Teşekkürler..
   
 4. Taylan Bunarbaşı

  Taylan Bunarbaşı CMNet Üyesi

  akretite laboratuvarlar kapsamındaki standartlar dahilinde ölçümü yapıp ölçüm sonuçlarını yetkili merci tarafından yayımlanan format gereğine göre raporlarlar. İlgili rapor formatının içeriğinde patlatmaların sebep olacağı çevresel etkilerle alakalı bir bölüm bulunmadığı için kendini bu konu üzerinde yeterli gören bir çevre ve maden mühendisi istediğiniz gibi rapor bir rapor yazabilirler düşüncesindeyim.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...