Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pcb tayin cihazı

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Tuğçe Kökbaş tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,
  Pcb tayin cihazı nereden alabiliriz.
   
 2. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  PCB arındırma lisans koşullarında "Tesiste PCB tayini için uygun laboratuar kurulmalıdır" ifadesi yer almaktadır. Laboratuvarda ne gibi cihazlar bulunmalıdır.
   
 3. Aydın Yalçın

  Aydın Yalçın CMNet Üyesi

  Analizini yapacağınız matrikse göre alacağınız cihaz ve ekipman sayısı değişir ancak asıl analizi yapacağınız cihaz "Gaz Kromatografisi + EDC dedektör (GC-ECD)" olacaktır.
   
  Tuğçe Kökbaş bunu beğendi.
 4. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  PCB tayin için 50 ppm üstü yada altı oldugunu belirleyecek test kitlerini dexsil markasının Clor-n-oil 50 adi altinda alabilirsiniz.2 adet tüp içinde deneyin nasıl yapılacağına dair türkçe kullanım klavuzuyla geliyor .Test yaklaşık 10 dakika sürüyor belirli aşamalardan sonra renk değişimine göre belirleyebiliyorsunuz 50 ppm altı yada üstü oldugunu,Türkiyede ürünü biolab satıyor.
   
 5. Yasemin Karadiş

  Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

  aydın bey merhaba bende pcb arındırma hakkında araştırma yapıyorum sanırım siz bu konuda bilgilisiniz. nerden başlayacağım hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olmanızı rica edecektim.
   
 6. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  Yasemin Karadiş ve hepaistos bunu beğendi.
 7. Aydın Yalçın

  Aydın Yalçın CMNet Üyesi

  @Yasemin Karadiş
  Merhaba Yasemin Hanım PCB analizi konusunda çalışmalarım var fakat arındırma konusunda pek yardımcı olabileceğimiz sanmıyorum, arındırma anlamında nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?
   
 8. Yasemin Karadiş

  Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

  şu anki mevcut tesisimiz ambalaj atığı ve tehlikesiz atık toplama ayıma. bu tesisin içinde yapabilrmiyim mesela en basiti yapacaksam nasıl bir sistem olmalı. yani araştırmaya nereden başlamalıyım
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...