Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Personel alımı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 477 personel alacak

  Bakanlık, KPSS kasım atamalarında 360, aralık 4-B sözleşmeli personel alımlarında 117 olmak üzere toplam 477 kişiyi istihdam edecek.
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile personel alımı yapacak.
  2014'te kamuya 74 bin personel alınacak
  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Çevreve Şehircilik Bakanlığı, KPSS kasım atamalarında 9 branştan toplam 360 personel, aralıkta da 4-Bsözleşmeli olarak 9 branştan toplam 117 personel alacak. Böylece yıl sonuna kadar toplam 477 personel alınmış olacak.

  -En fazla kontenjan çevre mühendislerine

  Personel alımında en fazla kontenjan ise çevre mühendislerine ayırdı. KPSS kasım atamalarında 79, 4-Bsözleşmeli personel alımlarında 48 olmak üzere 127 yeni çevre mühendisi istihdam edilecek.

  KPSS 2013/2 atamalarında alım yapılacak branşlar ve sayıları şöyle olacak:

  "Çevre mühendisi 79, elektrik elektronik mühendisi 21, harita mühendisi 29, inşaat mühendisi 72, makine mühendisi 21, jeofizik mühendisi 8, mimar 31, şehir plancısı 27, memur 72"

  4-B sözleşmeli personel alımı yapılacak branşlar ve sayıları ise şöyle:

  "Çevre mühendisi 48, elektrik mühendisi 7, harita mühendisi 11, inşaat mühendisi 18, makine mühendisi8, jeofizik mühendisi 6, jeoloji mühendisi 3, mimar 12, şehir plancısı"

  Öte yandan, Bakanlık yapacağı sınavla da 100 çevre ve şehircilik uzman yardımcısı alacak.

  -"Çevre mühendislerimiz, güç katacak"

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bakanlığının KPSS ile personel alımında en fazla çevremühendislerine yer verdiğini bildirdi.

  Bayraktar, çevre mühendislerinin, 10 yıl içinde atık su arıtma sistemlerini kurmuş, katı atık sorunlarınıhalletmiş, iklim değişikliği stratejisine tam uyumlu, sera gazı emisyonlarının azaltılması kriterlerinde Avrupa'yı yakalamış bir Türkiye hedefinde güç katacağını kaydetti.

  Şehirleri çevreyle uyumlu şekilde modern hale getirmenin, insanların daha mutlu ve huzurlu yaşamasınıtemin etmenin öncelikli ve en önemli hedefleri olduğunu belirten Bayraktar, "Bu hedefimizi de azimli ve çalışkan arkadaşlarımızla başaracağız'' ifadesini kullandı.

  Kaynak: memurlar.net/haber/413629/
   
  nesliy, hazeldogan, akint. ve 1 kişi daha bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...