Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pet kırığı kullanma lisansı

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Orhan_Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar;
  Bir Geridönüşüm firmasından PET Kırığı alıyoruz ve hammadde olarak kullanıyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden denetime geldiler ve geri dönüştürülmüş bir malzemeyi hammadde olarak kullanmak için lisans almanız gerekir dedi. Fakat daha fazla açıklama yapmadı. Almamız gereken lisans nedir yada yapmamız gereken işlem nedir bilen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
   
 2. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  siz zaten pet kırıklarını lisanslı geri kazanım firmasından alıyorsunuz. hammaddeniz oluyor daha sonra üretime dahil ediyorsunuz bunun için ne lisansı isteniyor çok merak ettim? alternatif hammadde tebliğine bir bakın olmadı orada yer alıyorsa belki o olabilir ama, geri kazanım yapan siz değilsiniz sonuçta. çevre iznini kastetmiş olabilir mi emisyon, atık su deşarj vs.
   
 3. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

  Çevre İznimiz var. Bende anlayamadım nasıl bir lisans isteniyor. Kendileri de açıklama yapmıyorlar, sonra arayıp duruyoruz böyle.
   
 4. Seyhan_ Sevgili

  Seyhan_ Sevgili CMNet Üyesi

  Memur arkadaşlarımız ya sizin proseslerinizi yanlış anlamıştır. ( basit bir işleme tabi tutuyorsanız aldığınız malzemeyi, işlem uygulanıyor zannetmiş olabilirler) ya da tamamen literatür bilgisi ile yapılan yanlış bir yorumdur. Son aşamaya gelmiş PET kırığını lisanslı firmadan alıp direk kullanabilirsiniz hatta boyut küçültme bile yapabilirsiniz. Bu arada belki de ürünü aldığınız Geri Dönüşüm firmasının Lisansını istemiş olabilirler mi ?
   
 5. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

  @Seyhan_ Sevgili Bey, geri dönüşüm firmasının lisansını falan verdik. Ama biz Pet Kırığını hiç bir işleme tabi tutmadan Prosesimize dahil ediyoruz. Acaba; @shalic hanımın bahsettiği, alternatif hammadde tebliği ile ilgili bir durum söz konusu olabilir mi ?
   
 6. Badem Ağacı...

  Badem Ağacı... CMNet Üyesi

  işletmede şuan hangi lisansınız var.
   
 7. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

  Emisyon ve Deşarj konulu Çevre İzni
   
 8. Seyhan_ Sevgili

  Seyhan_ Sevgili CMNet Üyesi

  O konu hakkında yeterli bilgim yok ama olabilir tabi ki. Onu bır araştırın bir bağlantı bulamazsanız eğer memurların yanlış yönlendirmesidir mutlaka, İl Çevre Müdürlüğünden başka bir memur ile görüşüp durumu anlatıp sorunu çözebilirsiniz .Aldığınız PET kırığı ithalat mı peki, ithalat da isteyebiliyorlar Lisans ?
   
 9. Badem Ağacı...

  Badem Ağacı... CMNet Üyesi

  firma yenimi kuruldu bilmiyorum ama.pet i işlemeniz için ambalaj geri kazanım lisansı olması gerekir.toplama tehlikesiz lisansınız var galiba
   
 10. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba arnot sizin bahsettiğiniz lisansları zaten pet kırıklarını alıp kırık haline getiren firma almalı ki onlarında zaten varmış. geri kazanım firması bu firma çıkardıkları ürünü sattıkları firma ise orhan_yılmaz' ın firması. ürün alan firma neden lisans alsın ki?
   
  Kağan bunu beğendi.
 11. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

 12. Badem Ağacı...

  Badem Ağacı... CMNet Üyesi

  orda çevreden gelenlerin orda nedediklerini bilmedigim için bir şey diyemem.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...