Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Piyasaya süren

Konu, 'ARŞİV' kısmında Olgaç SÜRMELİHİNDİ tarafından paylaşıldı.

 1. arkadaşlar herkese kolay gelsin. firmada gdt ve tat'a sahip ve bize çuval ve kılıf geliyor ve biz bunları kırma makinesinden geçir,yoruz. şimdi benim piyasaya süren beyanı yapmam lazım mı?
   
 2. Hakan Aydın

  Hakan Aydın CMNet Üyesi

  piyasaya sürdüğün bir ürün yoksa bence beyana gerek yok. ancak ilgili atıklardan granül vb. ürün üretilip ambalajlanarak satılıyorsa, bu ürünlerin ambalajından dolayı piyasaya süren konumunda olursun ve bildirim yapman gerekir .
   
 3. granülü biz sadece büyük çuvallara dolduruyoruz o kadar. benim bildiğim granülcüler hammaddeci olarak biliyorum. biz ambalajlama yapmıyoruz. çuvallara doldurduğumuz için gerek yoktur doğru mu?
   
 4. Hakan Aydın

  Hakan Aydın CMNet Üyesi

  çuvallarda ambalaj değil mi? bence bunları çuvallayarak satıyorsan, bu çuvallardan dolayı piyasaya süren olarak bildirim yapman gerekir diye düşünüyorum.
   
 5. ambalaj ama şimdi benim bildiklerimi söyleyeyim granül kasa veya sandalye vb üreten firmalara satılır ve onlarda ambalajlayıp satarlar ve piyasaya süren diye geçer. Ben bugune kadar piyasaya süren bildirimi yapmadım ve çevremde de duymadım.
   
 6. Hakan Aydın

  Hakan Aydın CMNet Üyesi

  Ambalaj: Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış Ek-1’ de yer alan Ambalaj Tanımına İlişkin Açıklayıcı Örneklerde belirtilenler ile geri dönüşsüz olanlar da dâhil tüm ürünleri,

  yönetmelikte ambalajın tanımı yukarıdaki gibi geçiyor. bu tanıma göre durumunuzu yorumlamak gerekiyor sanırım. ben sadece düşüncemi söyledim. sonuçta kararı verecek olan yine sizsiniz. iyi çalışmalar dilerim.
   
 7. yönetmelikte dediğiniz gibi geçiyor. sizin söylediklerinizde doğru ama buna iyice kafa yormak gerekir olmadı il çevre ile görüşeceğim. olumlu olumsuz sizide bilgilendirirm. herşey için çok teşekkür ederim.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?