• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

plastik geri dönüşüm firmasında ne iş yapıyoruz ?

Müşerref Özbakır Turan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bilgin Çevre Danışmanlık
merhabalar,
Ben 2 gün önce plastik geri dönüşümü yapan bir firmada işe başladım. Bu benim ilk iş deneyimim. Ve bana işi öğretecek biri yok. firma aynı zamanda çevre ve isg konularında danışmanlık alıyor. Bugün müdürüme bir konuda danışayım dedim ancak başı o kadar kalabalık ki bunları bilmem yada öğrenmem gerektiğini söylüyor. Şuan üstümde çok baskı hissediyorum. Lütfen bana yardım edin..

Merhaba,

Öncelikle sakin olmakla başlayalım :) Güzel bir makalem vardı benim; onu inceleyerek işlere başlayabilirsiniz:
Yönetmelik Çevre Mühendisi/Danışmanı Bir Tesiste Adım Adım Ne Yapar?

Sonrası sabır ve sizin yöneliminize göre değişecek. Belki pazarlamaya yöneleceksiniz, belki danışmanlık sözleşmesi feshedilip işler tamamen size verilecek. O zamana kadar bu makaleyi dikkatlice okumanızı öneririm.

Hayırlı olsun işiniz ?

Teşekkür ederim. Şuan firmanın atıkları çimento fabrikasına gidecek benim bir işlem yapmam gerekiyor mu yoksa danışman mı yapacak bunu öğrenmem gerek :(
[automerge]1577195687[/automerge]
Teşekkür ederim bunu hemen okuyup öğreneceğim.
[automerge]1577195721[/automerge]
Teşekkür ederim :(

Sakin olun. Aylık değerlendirme raporlarından incelemeye başlayın. Lisans ve belgelerinizin bitiş tarihlerini tespit edin. Sonrası ÇMNET'teki eğitim videoları ve makaleleri okuyarak, aklınıza takılan yeri deneyimli ÇMNET ekibine sorarak öğrenebilirsiniz. (Ki ben 1,5 sene öncesine kadar bahsettiğiniz durumda idim. ÇMNET sağolsun)

Tehlikeli atık gönderiyorsanız motatdan talep oluşturmanız gerekiyor. Danışmanınız varsa arayıp nasıl yapmanız gerektiğini tarif etmelerini rica edebilirsiniz. Kendiniz yaparsanız daha iyi olur. Onlara bırakmayın. Hata yapmaktan korkmayın. Herşey eninde sonunda düzeliyor.

Müşerref
Hayırlı olsun öncelikle, arkadaşlar sakin olmanızı söylemişler tekrar dile getirmeye gerek yok :) Benim size tavsiyem işinizde önünüze çıkacak engeller, işeteceğiniz azarlar (inşallah olmaz) vb. durumlarda mesleğinizden soğumamanız. Tecrübe okulda derslere çalışıp sınavlara girerek elde edilen birşey olmadığını hep hatırlayın. Ne kadar çok hata yaparsanız, ne kadar çok araştırır ve öğrenme çabası gösterir iseniz o kadar çok öğrenirsiniz ve sizde ilerleyen zamanlarda CMNET ailesinde sizden sonra gelen yeni mezunlara yol gösterebilirsiniz.

Ama dikkat edin aynı hataları tekrarlamayın :) Mesleğinizde tekrardan başarılar dilerim. Forumda arayıpta bulamayacağınız birşey yok diye düşünüyorum.