Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik Geri Dönüşüm

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Yasemin Karadiş tarafından paylaşıldı.

 1. Sultan Türkoğlu

  Sultan Türkoğlu CMNet Üyesi

  çok teşekkür ederim bu risk değerlendirmesini nasıl yapmam gerekiyor
   
 2. Samet Acar

  Samet Acar CMNet Üyesi

  Ekli Dosyalar:

 3. Sultan Türkoğlu

  Sultan Türkoğlu CMNet Üyesi

  Çok çok teşekkür ederim:) peki bu ilk gönderdiğiniz raporları aylık hazırlayp saklıyorum degil mi?
   
 4. Samet Acar

  Samet Acar CMNet Üyesi

 5. Ayşegül Sözeri

  Ayşegül Sözeri CMNet Üyesi

  plastik geri dönüşüm tesisi ve solvent atık geri kazanım tesisi kurmak isteyen bir firma için gerekli fiziksel şartlar ve başvuru aşamasında gerekli evraklar nelerdir,yardımcı olursanız sevinirim.
   
 6. Ahmed Arif Çelik

  Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

  Plastik geri dönüşüm tesisimiz var işleyişi, fiziksel konumları, kazanc ve giderleri hakkında bilgi verebilmem için ulaşabilrisiniz.
   
 7. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  yuh yani bu kadar da değil ama :DD
   
 8. Ozan Dinçer

  Ozan Dinçer CMNet Üyesi

  Plastik kırma ve granül yapan firmamıza İthalat için tehlikesiz atık geri kazanım lisansı almak istiyoruz. Bu lisansa başvurduğumuzda ambalaj kodu yazabiliyor muyuz bilgisi olan var mı acaba?
   
 9. Kolay gelsin. Tehlikesiz atık geri kazanım lisansına ambalaj atığı yazdırılmaz. Siz de ambalaj atığı toplama ayırma veya geri kazanım lisansı yok mu?
   
 10. Ozan Dinçer

  Ozan Dinçer CMNet Üyesi

  Teşekkürler size de kolay gelsin. Firma yeni kuruldu, eski yerinde vardı lisansları şimdi yeni yerine alınacak. tehlikesiz atık lisansı aldığmızda ambalaj atığı da ithal edemiyor muyuz?
   
 11. Teşekkür ederim. Tehlikesiz atık aldığınızda, ambalaj atığı malzemesi alamazsınız. Ambalaj atığı alabilmek için ya toplama ayırma belgesi ya da geri kazanım belgesi alınması gerekli.
   
 12. Ozan Dinçer

  Ozan Dinçer CMNet Üyesi

  Peki aynı tesise hem tehlikesiz atık hemde ambalaj atığı lisansı alabilir miyiz var mı böyle örnekleri?
   
 13. Gonca Çamlı

  Gonca Çamlı CMNet Üyesi

  Alabilirsiniz Ozan Bey, Benim önceki iş yerimde hem tehlikesiz atık lisansı vardı hemde TAT Lisansı. Ki şu an bildiğim firmalarda da böyle örnekler var.
   
 14. Ozan Dinçer

  Ozan Dinçer CMNet Üyesi

  Çok teşekkürler Gonca Hanım.
   
 15. evet alabilirsiniz. Bizim tesisite ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım,tehlikesiz atık geri kazanım lisansı ve tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi var.

  Ben size gereken yardımı da ederim.
   
 16. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  plastik ambalaj geri dönüşümü yapan firmamız için tehlikesiz plastik atık kodu ekletmeyi düşünüyoruz bunun için hazırlanacak teknik uygunluk raporunda 7. maddesinde ürünün standartına ilişkin bilgi rapor istenmekte, pe ve pp için daha önceden yaptığımız rapor bulunmakta lisans için kullandığımız onları kullansak olur mu bilgisi olan arkadaş varsa paylaşabilir mi ?
   
 17. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  bu soruya cvp @Olgaç Sürmelihindi gelmeli :)
   
  Seyhan_ Sevgili bunu beğendi.
 18. Üstadım çok teşekkür ederim:) @diienayzed lisans başvurusu yaparken kullandığın ürün standardını kullanabilirsin. çünkü prosesinde veya ürün kalitesinde herhangi bir değişiklik yok. Sadece atık kodu eklettireceksin ve geri kazanım sonucu oluşacak ürün yine aynı. Aynı belgeyi kullanmanda sıkıntı yok.
   
  diienayzed ve Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 19. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  Teşekkürler @Olgaç Sürmelihindi bende öyle olur diye düşünmüştüm sizlerinde tecrübesine başvurayım dedim

  bir sorum daha olacak son olarak verim başlığı altına nasıl bir açıklama yapmak gerekir yada açıklama yapmak gerekir mi ? gerçi sonuçta kayıp çok düşük plastikte tozları dahi topluyoruz ama
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 20. Estagfurullah. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Benden daha tecrübeli kişiler var. @Gülşah Albayrak gibi. Şu şekilde açıklama yapabilirsin; Kapasite raporunda yapılan kapasite hesabına göre işletmede belirlenen verim tehlikesiz atık olarak, ambalaj firelerinden üretilen granül için %... olup geriye kalan%...'lik kısım ise fire olarak çıkmaktadır. Eğer ambalaj atığın varsa onu ekleyerek bu şekilde yazabilirsin.
   
  diienayzed bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.