• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Plastik Geri Dönüşüm

Yasemin Karadiş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SÜREKO ATIK YÖNETİMİ A.Ş.
Merhabalar,
Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri döünüşüm için başvuruda bulundum ve GFB mi aldım. Nihai lisans için bazı belgeler istenmekte. Bunlar;
1)Emisyon ölçüm raporu
2)Teknik uygunluk raporu (tehlikesiz atık)
3)Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi

benim burada sormak istediğim
1)Emisyon raporu bizim için gerekli mi? Sonuçta emisyon kaynağımız yok. İl çevre görüş vermesi yeterli olur mu?2)Teknik uygunluk raporu nereden alınmakta. Bazı yerlerde TSE diye okudum ama doğruluk derecesi nedir bilmiyorum.
3)Satışa uygunluk belgesi nedir? bununla ilgli hiç bir şey bilmiyorum.

yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Hurda plastikten geri dönüşüm granül üretimi yapan tesislerin Ek1 den Ek 2 e alınması ile ilgili bir duyuru vs. bilen duyan var mı? İzin lisans yöntmeliğine baktığınızda bu tip tesisler Ek-1 diye gözükmekte ama

arkadaşlar herkese merhaba
tehlikesiz plastik geri kazanım tesisinin iş akış şeması ve proses özetini hazırlıyorum. tesisten oluşacak atıklar için aşağıdakileri listeledim. eksik var mı acaba ?

08 03 17 İdari binada kullanılan yazıcı tonerleri
15 01 01 Kağıt ve Karton Ambalaj
15 01 02 Plastik Ambalaj
15 01 10 Muhtemel kullanılacak olan kimyasalların ambalajları
15 02 02 Filtreler, üstübüler, koruyucu elbiseler, kontamine olmuş temizleme bezleri
20 01 01 Kağıt ve Karton
20 01 08 Biyolojik olarak bozunabilir mutfak ve kantin atıkları
20 01 33 Atık Piller

İsmail Bey Merhaba, bunları siz atık yönetim planı için mi yapacaksınız? Yoksa geçici faaliyet belgesine mi başvuru yapacaksınız?