• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Plastik geri dönüşümü

Murat Çelebi

Yönetim Sistemleri Grup Lideri/ Eğitim Org.
Yönetim Grubu
Yönetim Sistemleri Grubu
Firma
x
Plastik Geri Dönüşümü / kazanımı Hakkında kesin bilgilere nerden ulaşabilirim Kurulma aşamasından tutunda işletme gerekli izin belgeler, prosesler, ilgili yönetmelik ve mevzuatlar vs. Hakkında Okulu bitirmem lazım :) yardımcı olabilirseniz sevinirim

ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği, çevre izin ve lisans yönetmeliği.. öncelikle bunlara bakmalısın.

@sedefp

Aynı izin ve lisanslar iki grup içinde yani hem ambalaj hem de plastik için geçerlimi ? sedef hanım ?

@sedefp

Örneğim pvc leri kırıp parçalayıp granül halına pp pe dönüştürmek

@mcelebi
Bahsettiğiniz örnek tehlkesiz atık geri kazanımına girer.
Sağlaması gereken şartlar için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine bakabilirsiniz.

@mcelebi
Kardeşim bana mail adresini verir misin sana gerekli bilgileri göndereyim.Ambalaj atıkları kontrol yönetmeliği ile çevre izin lisans yönetmeliğinide incele derim.

Olgaç Bey merhaba, hali hazırda danışmanlık hizmeti almakta olan sac boru profil fabrikasında, aynı hangar içerisinde plastik geri kazanımı tesisi kurulmaktadır, sıkıştırılmış plastiği ithal ederek alıyorlar, ayrıştırma kırma yıkama yapılıyor, kimyasal eklenmiyor, son ürün de granül plastik değil, çapak halinde plastik. Sorum aynı alanda hem profil imalatı, hem plastik geri kazanımı yapılacak, burası için tehlikesiz atık geri kazanımı mı,ambalaj atığı toplama ayırma mı oluyor? Yönetmelikleri okudum kafam karıştı, izlenmesi gereken yol nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. hyundem@gmail.com

Hatice hanım merhaba, alacağınız atık plastik ama ne tür plastik alacaksınız. Plastiğin hem ambalaj hem de tehlikesiz çeşitleri var. Sizin almak istediğiniz atığı belirleyin ve size yardımcı olalım.

Şöyle ki, şu an resmi olarak işe başlamadım, sadece görüştük, sahayı gezdim, gördüğüm kadarıyla plastik şişe bardak gibi atıkları sıkıştırılmış halde balya olarak satın almışlar, net olarak içeriği bilemiyorum

Selim Bey Merhaba, ben buradan bilgi paylaşımı yaparım. Paylaşım yaptığım zaman size bilgi veririm.

Hatice Hanım, plastik şişe vb atıkları alacaksanız bunlar ambalaj atığı kapsamına girmektedir. Siz hangi atıkları alacağınıza dair detaylı bilgi öğrenin. Naçizane fikrim eğer imkan varsa ambalaj atığı ve tehlikesiz atık lisanslarını ortak almanızda fayda var.