• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Plastik Kasalar

Yağmur Cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Plastik kasa ve plastik paletler AAKY'ne göre ambalaj olarak değerlendiriliyor mu? Tam olarak emin olamadım, belki içinizde uygulamada bu konuyla karşılaşmış olanlarınız vardır, yadımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar,

yönetmelikte ambalaj ve ambalaj atıklarının tanımlarına göre plastik kasa ve paletler ambalaj olarak kabul edilmekte.zaten yeni yönetmelikte ahşap larda (ahşap paletler soru işaretiydi eski yönetmelikte) ambalaj sınıfına dahil edildi.yani ahşap paletler ambalaj kabul edildiğine göre plastik paletler ambalajın alası olur.:)
EK-1 de direkt palet olarak yazmıyor ama orda kasa ve palete kullanım olarak benzetebileceğimiz yumurta viyolleri var.

tahta paletlerin dönüşümü nasıl yapılacak acaba...belgeleme olacak ona da sanırım 2014 de ama nereye çıkış yapacağız merak ediyorum

ambalaj atığı olarak değerlendiriyor. benimde danışmanlığını yaptığım firmada da aynı konu vardı. yağ varilleri veya plastik varillleri alan geri dönüşümcülere veriyorum.

@Fatih Közen
ahşap geri dönüşüm firmaları kuruluyor artık.bu yıl Dilovası ilçesinde bir tane açılacak ama biz 2.el paletçilere gönderiyoruz şimdilik :)