• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Proje onay dosyası

caglary

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar

Evsel ve endüstriyel karakterli 15 m3-gün kapasiteli bir tesis için proje onayı almam gerekiyor, örnek bir dosyayı nerden bulabilirim.

Teşekkürler

ekteki dosyada sarıya boyalı yerleri incelerseniz göreceksiniz. Debinizin miktarına göre ve arıtma tesisinizin arıtma yöntemine göre fiyatlar belirlenmiş olup bu fiyatlar yıllık olarak değişmektedir.

Ekli dosyalar

• 2015_YILI_BIRIM_FIYAT(1).xlsx
    209.4 KB · Görüntüleme: 114
Merhaba Arkadaşlar. Biyolojik paket arıtma icin proje onay dosyasını hazırlayıp onay işlemini takip edecek danışman firma arıyoruz. İlgilenen Firmaların tarafımıza ulaşmasını rica ederim

Merhabalar. Evsel atık su arıtma tesisi için çevre iznine başvuracağım. İzin aşamasında istenen belgeler arasında proje onay belgesinin de istendiğini gördüm fakat, tesis çevre şehircilik bakanlığı desteğiyle yapılmış ve proje onay belgesine ulaşamadım. Çalıştığım kurumda yeniyim ve kimse bilmiyor öyle bir belgenin var olup olmadığını ne yapmam gerek bilgisi olan birileri varsa yardımcı olabilir mi ?

kamu kurumlarının hepsinde bakanlık destekli yapılır arıtmalar ve hepsinde proje onay belgesi olur.danışmanlık yaparken 7 8 belediyeye bakıyorduk baya uğraştım o belge için bulamadığım yer olmadı ama klasörleri detaylıca aramanı tavsiye ediyorum birde proje onay diyince benim gözümde büyümüştü bulunca şaşırmıştım dilekçe gibi bir şey altında imzalar var o kadar.

proje onay belgesi de olur kesin ama genelde eski olduğu için projeler bulması hakikaten zor.İhaleyi alan firmaya ulaşmayı da deneyin derim proje çok eski değilse
eğer belediye ise fen işlerini de sıkıştırın genelde onlarda olur böyle bilgiler

Arıtma Tesisini yapan firma ile ilgili bilgi bulabilirsen onlardan da ulaşabilirsin. Bir örneği muhtemelen onlarda da mevcuttur.

2004 yılından sonra kurulan bütün arıtma tesisleri Atıksu Arıtma Tesisleri Proje Onay Genelgesine göre belirtilen formatta proje hazırlatarak proje onayını yaptırmak zorunda. Dosya içeriğinde hesaplar, çizimler ve onay üst yazısı ile başvuru formu bulunmalıdır.Arıtma tesisini yapan firmada bir nüshası bulunur.

Merhaba arkadaşlar.
Proje Onay belgesi aldıktan sonra arıtma tesisine iyileştirme amacıyla ek bir tesis kurarsak yeniden proje onay belgesi almamız gerekiyor mu yada nasıl bir yol izlemeliyiz?

2014/7 genelgesi II. Madde "Mevcut tesisler ile onayı yapılan projelerde yapılacak olan değişikliklerin onaya tabii olup olmadığı hususunda ilgili onay merciinin görüşü alınacaktır." diyor. Deşarj noktasında herhangi bir değişiklik yoksa ilgili onay merciine, arıtma tesisine eklenmesi düşünülen üniteleri ve ekipmanları, yazılı iletip görüş alabilirsiniz, uygun görürlerse muaf tutulabilirsiniz @Gülfem Polat

Sanırım bu konu da İl Müdürlüklerince değişkenlik gösteriyor. Kapasite artışının yaşandığı birkaç arıtma tesisi için muafiyetten yararlandık.
Bağlı olduğunuz İl Müdürlüğü ile görüşüp fikir alabilirsiniz, yaklaşımlarını görmek adına.

@Nefize Yıldız
Nefize Hanım merhaba,
Elinizde atık geri dönüşüm tesisi için kesikli sistem proje onay dosyası var mı? Varil ve IBC tesisinden kaynaklı atıksular ön arıtma yapılıp OSB nin arıtma tesisine verilecek.

@sacred74 Proses seçiminize göre projeniz değişkenlik gösterecektir.Kısa bir dönem önce benzer bir tesis yaptım. OSB ler zaten çok detaylı raporlar istemiyorlar ,tasarımınız belli ise size yardımcı olabilirim.

@Nefize Yıldız
Merhaba Nefise Hanım Belediyemize ait iller bankası tarafından finansa edilmiş arıtma tesisimiz mevcuttur . Yönetmelikte İller bankası tarafından hazırlanan projelerin proje onayından muaf olabileceği ibaresi mevcut olup bu kapsamda EK7A formu iller bankası tarından dolduruldu şimdi de EK6 formu mevcut olup bunu yerindeki inceleme sırasında Çevre şehircilik mi dolduruyor yoksa kurumumuz mu doldurup çevre şehircilik il müdürlüğüne sunması gerekli ve gelip bu doğrultuda beyanlarımız doğruluğu hususunda mı inceleme yapmaları lazım süreç hakkında aydınlatma şansınız mevcut mu