Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proje onayi

Konu, 'ARŞİV' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

1. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

AAT kapasitesinin gerçek kapasitesi 1000 m3/gün, ancak proje onayı 600 e göre alınmış. Şimdi ise proje onayını tekrar güncelleyip 1000 e göre onay alacağız. Bu durumda Çevre İznini de yenilemem gerekir mi? ÇKAGİLHY maddelerinde yenileme maddelerinde yer almamaktadır. Gene de bir sormak istedim. Teşekkürler

2. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

kapasitenin 1/3 oranında artması kapsamına giriyor mu bu?, giriyorsa yenilemek gerekecek bence bunu sorgulamak lazım,

3. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

Üretim kapasitesi artmıyor. bu nedenle bu oranı uygulamak doğru olur mu ki?

4. Emine Erdem

Emine Erdem CMNet Üyesi

kapasite artışını il müdürlüğüne bildiriyorsunuz, eğer artış 1/3 oranı geçmiyor ise çevre iznini yenilemenize gerek yoktur yazıyorlar veya özel durumları içeriyor ise yeniden gfb başvurusundan başlıyorsunuz.

üretim kapasitesi artmıyor diyorsunuz ama sonuçta baktığımızda izin alınan faaliyetin kapasitesinde bir artış oluyor bundan dolayı bu şekilde değerlendirebilirler.
    sorunuzun net yanıtı almak için il müdürlüğü ile görüşebilirsiniz.

5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

proje onayı 600 ise, çevre iznini 600'a göre almışsınızdır. bu yüzden artış olarak değerlendirilir bence.

6. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

kapasite raporunda geçiyor mu peki?
    bu arada
    arkadaşlar bu arada kapasite raporunda vardiyalar belirtilmiyor, kapasite raporunda 300 iş günü üzerinden hazırlanana kapasite çed raporundaki üretim miktarlarını aşmaz ama 3 vardiya ise mesela aşar hale geliyor, böyle bir mantık güdüyor mu müdürlükler, vardiya sayısı ile çarpmak gibi?

7. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

evet. ancak yönetmeliğin gfb/izin yenileme ile ilgili hükümleri altında arıtma tesisi kapasitesinde artış olursa yenilenir yazmıyor. yalnızca üretim kapasitesi ile ilgili bir oran var. bizde ise üretim artmıyor zaten.

Bakanlık bu konuya dikkate eder hale geldi. İl müdürlüklerinde bir değerlendirme söz konusu değil. ancak reel üretimi yansıtarak izin alınması gerektiğini düşünüyorum. O nedenle kap. rap. üzerinde günde 8 saat ifadesi yer alıyor ancak bizler 3 vardiya ise bu duruma göre hesap ederek kap. rap. üretim miktarına bu miktarı yazdırmalıyız. ki bazı yerlerde bu şekilde oluyor.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...