Proje tanıtım dosyalarında toz yayılımı hesabı

Arkadaşlar PTD eksiklik bildiriminde "tozların yayılmasının hesaplanmasında partikül büyüklükleri sınıflandırma tablosunda belirtilmemiştir" diye bi madde var gaussian dispersiyon modeline göre yapıyorum hesapları ilk defa böyle bişi istendi bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?

İyi Çalışmalar..

Arkadaşlar PTD eksiklik bildiriminde "tozların yayılmasının hesaplanmasında partikül büyüklükleri sınıflandırma tablosunda belirtilmemiştir" diye bi madde var gaussian dispersiyon modeline göre yapıyorum hesapları ilk defa böyle bişi istendi bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?

İyi Çalışmalar..

Yayılma Sınıfı
M
A (Çok Kararsız)
0,09
*B (Kararsız)
0,20
C/I (Nötral)
0,22
C/II (Nötral)
0,28
D (Kararlı)
0,37
E (Çok Kararlı)
0,42
bu tabloyu baz alarak hesaplama yapılması gerekiyor. bu tablo ptd 'nizde yer alıyor mu?

Yayılma Sınıfı
M
A (Çok Kararsız)
0,09
*B (Kararsız)
0,20
C/I (Nötral)
0,22
C/II (Nötral)
0,28
D (Kararlı)
0,37
E (Çok Kararlı)
0,42
bu tabloyu baz alarak hesaplama yapılması gerekiyor. bu tablo ptd 'nizde yer alıyor mu?

evet bunu baz alarak yapıyorum hesapları ptd'de yer alıyor şöyle bi tablo var ama Hava Kalitesinin Korunması Yönetmeliğinde yer alan sınıflama (Çizelge 1) bu kastediyor olabilir mi partikül büyüklüğü olarak ?

Tozların Yayılımının Hesabında Partiül Büyüklükleri Sınıflandırma Tablosu
Sınıf
Tane Büyüklüğü (μm)
Alçalma hızı, Vdi (m/s)
i= 1
5’den küçük
0.001
i= 2
5-10
0.01
i= 3
10-50
0.05
i= 4
50’den büyük
0.1

KaanDogukan

Genel Yönetici
hem hanvey1105 'in belirttiği ilk tabloyu sunacaksınız, hemde hesaplama sonucu olarak bulduğunuz değerlerin olduğu kısıma yayılım modelini yaptığınız bölgedeki kararlılık durumunu belirteceksiniz.

gürültü hesabında yardımcı olabilir misiniz ?? lw Lp değerleri ve grafik için :( hatırlayamıyorum da , 10 adet kamyon, 2 adet ekskavatör 2 adet de yükleyici için gürültü hesabı yapmam gerekiyor.