Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proses Bacası

Konu, 'ARŞİV' kısmında pinarodabasi tarafından paylaşıldı.

 1. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Tekstil firması konfeksiyon bölümüne ait ütü bölümü havalandırma bacası ve leke çıkarma bölümü havalandırma bacası proses bacası olarak mı değerlendirilir?
   
 2. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  Bildiğim kadarıyla emiş yapan her türlü baca proses bacası olarak değerlendiriliyor. ama yinede yetkililere sormanız en doğru bilgi olacağına inaniyorum:rolleyes:
   
 3. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  teşekkür ederim.
   
 4. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  selamlar, Fabrika havalandırma bacası ;, atık eksoz gazlarını atmosfere atması halinde ,yönetmenlik gereği proses bacası olarak değerlendirilir.
  sanayiden kaynaklı hava kalitesini koruma yönetmenliği içinde ;bu tip ortam havası artım sistemlerinde atmosfere atılan atık gazların emisyonlarının yapılarak (koku-toz-gaz )alt ve üst sınır değerlerine göre belirlendikten sonra. gerekirse filitre sistemi yapılması zorunluluğu da vardır.
  yönetmelikte baca yükseklikleri ,çapları,baca şapkaları ,v.b nitelikleri belirtilmiştir. İşlerinizde başarılar.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları