Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Protokol

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

 1. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  Arkadaşlar protokol süresi 1 yılsa hemen sözleşme yapıp yüklemek mi gerekiyor? Ayrıca yeni sözleşme imzalanıyo gibi vekaletname,sözleşme ve protokol en baştan mı hazırlanmalı?
   
 2. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  vekaletname hizmet veren ve alan firmaların isimlerinde, yetkili kişilerinde herhangi bir değişiklik olmadıkça geçerli. Sözleşmeyi baştan yapabileceğiniz gibi yeni fiyatları vb. ek olarak da eski sözleşmeye ekleyebilirsiniz. Sorun olmaz.
   
 3. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  yani protokol süresi dolan tesislerin sadece protoklünü yenilesek olur değil mi?
   
 4. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  siz başka neyi yenilemeyi düşünüyorsunuz? ve protokol dediğiniz tam olarak nedir? Danışmanlık sözleşmesi mi?
   
 5. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  çevre denetim ve danışmanlık protokolünden bahsediyorum. Sadece 1 yıllık protokol süresi doldu tesisin,sadece potoklümü yenilicem yoksa çevre dınşmnlk hizmeti sözleşmeside yenilencek mi?
   
 6. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  arkadaşlar bilen yok mu yardıma ihtiyacım var
   
 7. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  Siz firma olarak danışmanlık hizmeti verdiğiniz tesisler ile iki ayrı sözleşme yapıyorsunuz sanırım.Bu sözleşmelerin içeriğini bilemeyeceğimizden hangisini yenilemeniz gerektiğini söylemek zor.Ancak normalde yapılan işlem şudur. Danışman firma hizmet vereceği tesisle yapacağı işi tanımlayan bir sözleşme imzalar.Bu sözleşmeyi de sisteme yükler.Süresi bittiğinde de sözleşmeyi yeniler ve sisteme yükler.
   
 8. selam hanım size katılıyorum bizde bu şekilde yapıyoruz ve yenilediğimizin bilgisini il müdürlüğüne veriyoruz. yenilemeyincede bittiğinin bilgisini verip sistemden tesisi siliyoruz.
   
 9. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var ki;protokol 3 ay bitmiş ve yapmamışlar.Şimdide baştan yapıyorum ancak buarada protokolü biten bazı tesislere gfb başvurusu yaptım hatta birinin gfb sini aldım.Bu durumda ne yapmam lazım..Şimdi çalıştığım yere 2 ay önce girdiğim için burayı toparlamaya çalışıyorum.Yardımcı olusanız sevinirim.


  Kod:
  ÇEVRE YÜKSEK MÜHENDİSİ/ÇEVRE GÖREVLİSİ
   
 10. Sena Ölçücü

  Sena Ölçücü CMNet Üyesi

  çalıştığım firmaya çevre görevlisi olarak atama yapacağım.sisteme yüklemem gereken belgeler nelerdir? protokol mü sözleşmemi .firma bünyesinde çevre mühendisi olarak çalışıyordum şimdi çevre görevlisi olmamı istediler.bu durumda işverenle protokol mü imzalayacağım sözleşmemi yapacağım ve sisteme işe giriş bildirgesi olarak onu mu yükleyeceğim.yardımcı olur musunuz?
   
 11. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar danışman firma olarak izin lisan sisteminde işletme protokolü bölümünde ilk olarak sisteme protokol dosyası olarak işletme ile yapılan protokolü yüklüyoruz. ardından tesis işlemlerinde de bu işletmeye ait hizmet verilecek tesisler için belge isteniyor. sistemde ekte görüldüğü gibi vekaletname isteniyor. ama forumda bazı arkadaşlar vekaletnamenin kalktığını belirtmiş. bunla ilgili son durum nedir. bilen arkadaşlar paylaşırsa aydınlanırız. malum bakanlıktan cevap almak mümkün olmuyor.
   

  Ekli Dosyalar:

 12. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Son denetimlerde hep vekaletnameye gerek olmadığı belirtiliyor. Sözleşmenizi yükleyebilirsiniz.
   
 13. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  @Melis Kara ama geçen hafta il çevre müdürlüğü danışmanlık için aldığımız vekaletnameyi istedi.
   
 14. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Bakanlığın yazılı bir açıklaması yok, hep sözde kalıyor maalesef. O yüzden bir yorum yapamayacağım. İlden ile de değişiyor.
   
 15. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

  Danışmanlık yaptığımız firmaların adına ÇED belgesi için İl Müdürlüğüne başvuru yaptığımızda dilekçe ekinde sunulan evraklarda vekaletname de istenmekte.. Bu sebepten yazılı bir açıklama olmadıkça vekaletname yapılmaya devam edilmesi daha doğru olacak gibi..
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.