• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Radyasyon ölçüm cihazı

ikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çiğdemler hurda metal san. tic. ltd. şti.
Arkadaşlar kolay gelsin. Metal hurda işi yapan TAT lar için istenen el tipi radyasyon ölçüm cihazına ihtiyacım var. İstanbul il çevre nin istediği tipte cihazı nereden daha uyguna bulabilirim. Yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

Ben taekten değil de rad. korunma derneğinden aldırmıştım. Daha ucuz ve 1 günlük bir eğitimdi. Sizin tesiste panel tipi cihaz mı var @Gülin Ç. ?
Panelde süreli olduğunu ben de duymuştum.

hayır canım bizde de taşınabilir cihaz ama ben tesise ilk alanlardanım o sebeple o dönem 5 günlük eğitim sonucu sınav ile almıştım , hatta tekrar sınava gönderdim işte bahsettiğim gibi yukarıda ; ama sanıyorum kolaylaştırılmış tek günlük yeterli yazıyor ve tekrarı istenmemiş.

Bende merak ettim tesiste belgesi olan çalışan var fakat son tarih yazmıyor. Tehlikesiz Atık Toplama ayırma belgesi aldım ve kontrollerde yenileme gibi bir istek olmadı. (belge alınalı 6-7 sene oluyor) Sadece cihaz kalibrasyonu konusu oldu. Cihazı kalibre ettirdikten sonra sorun çıkmadı

TAT belgelerinde bir günlük eğitim yeterli oluyor tek günlük eğitim belgesinde yenileme süresi şimdilik bulunmamakta, kantar tipi-panel tipi var ise veya hurda metal ithalatı yapılacaksa beş günlük eğitime gitmesi gerekiyor eğitim belgesi süreli bunda