• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Radyoaktif kirliliğinin denizlere etkisi nasıl olur?

muhtemelen bilim ve teknik dergisi vardır okul kütüphanesinde (yoksa zaten okulun ayıbı). türkçe kaynak lazımsa ona bakılabilir. fukuşima hadisesinden sonraki sayılarda olur aranan bilgiler. aynı derginin eski sayılarına nasıl ulaşılacağını sorun kütüphaneye, orada eski nükleer denemelerle ilgili tarama yapın. abd ve fransa ada ülkesi sömürgelerinde yapmış böyle denemeler. hatta yabancı kaynakta görmüştüm, deniz ortasında donanmanın hizmetten alınan gemileriyle filo kurup tatbikat yapıyorlardı abdliler, patlatıyorlar bi bomba, ardından ışıl ışıl radyasyon yayan balıklar falan avlıyorlar, savaş gemileri patlamadan nasıl etkileniyor diye olayı kameraya alıyorlar.

bilim ve tekniğin 40 yıllık makalelerini içeren cdler var. onları edinin arama kolay olur. ingilizce makale taramada sorun yoksa zaten derya deniz kadar kaynak vardır. türkçe makalelerde ararsanız tavşanın suyunun suyuna dönmüş alıntılar falan bulursunuz anca. bir de greenpeace gibi kaynaklara bence fazla girmemek lazım. o makaleleri yazanların kaçı konusunda uzman bence tartışılır. yani en azından ben şu yaşıma dek konusunda uzman bir greenpeace mensubuna rastlamadım diyebilirim üzülerek.