• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetim Rahatsız edici üslup şikayetleri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Sayın arkadaşlar,

Son zamanlarda özellikle bayan üyelerimizden sıkça şikayet almaktayız. Neredeyse 2 günde bir yönetici panelimde bir özel mesajın şikayet edildiğini görmekteyim.

Burasının mesleki gelişim forumu olduğunu unutmayınız. Bayan üyelerden birilerinin rahatsız edildiğine yönelik gelen şikayetleri özellikle incelediğimi ve ilgili kişileri siteden kalıcı olarak uzaklaştırdığımı bilmenizi isterim. Hesabı engellenen kişiler lütfen bana daha sonradan ulaşarak hesabın açılmasını talep etmesin.

Bu tarz yaklaşımların mesleki kimliğimize yakışmadığını düşünüyorum.

Bayan arkadaşlar sizler haber vermezseniz bu tarz durumlardan haberdar olamamaktayız. Lütfen hoşnut olmadığınız mesajlar geldiğinde "Şikayet" butonuna tıklayarak yönetime bildiriniz.

Bu tarz durumların tekrarlanmaması dileğimle.

@Serkan Çiçekay

Herkes üzerine düşeni yaparsa öyle kalacağına inanıyorum Serkan bey,

Forumumuz da tanışarak aile kuran meslektaşlarımızda var demek ki uygun bir üslup ile amacın dışına da çıkabiliyor sitemiz tabi bu tarz durumlar herkese rastgele yazarak olmuyor.

Herkese saygılar..

Son zamanlarda bu tarz üyeler sıklaşmaya başladı. İçlerinde biri var mesela bu şahıs her kimse, buradan 100 kere banlanmasına rağmen hala yeni üyelik alıp gelip aynı şeylere devam ediyor. Hadi yapıyorsun insan gibi yap meslektaşlarınla tanış dost ol arkadaş ol da bari böyle yapma. Sabah tekrar uçurdum. Umarım tekrar gelmez ama ben ne yapacağımı biliyorum. Bundan sonra görüşeceğiz bakalım. Artık o özel mesajları her önüne gelen kullanamayacak.

Malesef her yer böyle tiplerle doldu. Tecavüzün tacizin serbest olduğu hatta yasallaştırılmanın bile denendiği bir ülkede bu tarz şeyler moda haline geldi. Toplum olarak ne kadar alçaldığımızın ispatı gibi olan bu durumdan zevk alacak kadar utanmaz ve terbiyesiz insanlar her gün toplumda aramızda geziyor. Haliyle buraya da dadananlar çıkıyordur.

Bu kişileri hiçbir şekilde aramızda barındırmamak ve göz yummamak forumu korumak adına verebileceğimiz en düzgün ve doğru cevap olacaktır.

Bu gibi şeyler hoş şeyler değil ama Formumuza baktığımızda ben hiç bir meslek branşında bizimki kadar aktif ve sağlam bilgi ve bu kadar güzel paylaşım ve alaka görmedim ve duymadım şimdiye kadar İnşallah da böyle kalacak kuruculara ve yöneticilere çok teşekkür ederim