Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Reenjeksiyon mümkün olmadığına dair rapor

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Murat Gülen tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Gülen

  Murat Gülen CMNet Üyesi

  Jeotermal su enerji üretme ve ısıtma gibi amaçlarda kullanılmamaktadır. Jeotermal sular sadece Kaplıca truziminde kullanılmaktadır .Otel'de iki ayrı atıksu hattı olup evsel sular için 2000 kişilik arıtma tesisi bulunmakta arıtıldıktan sonra sulama kanalına verilmektedir. Diğer hamam, havuz, kabinlerden çıkan sular direk sulama kanalına verilmeltedir. direk sulama kanalına verdiğimiz sularımız için Reenjeksiyonun mümkün olup olmadığına dair bir bilimsel rapora ihtiyacımız var bu raporu hangi universiteden alabiliriz.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Jeotermal sular enerji ve ısınmada kullanılıyor diyecektiniz sanırım. Re-enjeksiyon da sanırım İzmir/Balçova-Narlıdere ve Afyon da ısınma sistemlerinde kullanılıyor olması gerek. Balıkesir /Gönen de de yapılıyor mu bilmiyorum. Aslında Aydın da da elektrik üretimi de başladı. Ancak sanırım bağlı bulunduğunuz yerdeki makine mühendisleri odasına başvurursanız sizlere yardımcı olacaklardır. Uygun debi ve basınç ile yapılabiliyor sanırsam.
   
 3. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  enerji ve ısınma amaçlı kullanılmıor ise reenjeksiyona gerek yok değil mi? Peki buna dair bir yazı vs. sunacakmıyım?
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları