Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Risk Yönetimi - Derleme

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, Yönetim Sistemleri bildiğimiz üzere tesislerde çalışan arkadaşlarımız için önemli olabilmektedir. Bu konuda birbirimizin gelişmesine katkıda bulunmak edindiğimiz tecrübe ve paylaşımlarla sağlanabilir. Bu sebeple bu konularda çalışan ve/veya elinde yardımcı kaynak bulunan arkadaşlarımızın katkıda bulunmasını sağlamak amacıyla bu başlığı açıyorum. Mevcut konular altında çok değerli paylaşımlarımız var ancak bir çoğu 2009 tarihli. Tabi ki revize olmadıkça Yönetim Sistemi değişmiyor belki ancak yeni ve güncel paylaşımların yapılabileceği kanaatindeyim. Bu sebeple bu başlık altında, bu konuda paylaşmak istedikleriniz varsa yayınlamanızı rica ediyorum. Bu dosya paylaşımı olur, eğitim notları olur veya edindiğiniz ve dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğünüz kişisel deneyimler olur farketmez.
  İlgi gösteren arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürler.
  Mümkünse teşekkür mesajları atmayalım, bunun yerine mesajı beğen ifadesine tıklamamız yeterlidir.
  Derleme amaçlı açıyorum bu başlığı. O yüzden yorumlardan ziyade paylaşımlar daha yararlı olacaktır.
   
  Ercan Yesiltuna bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Öncelikle risk analizinin amacı nedir bunu bilmek lazım. Olası risklerden çalışanı korumak, kendisinide korumasını sağlamak öncelikli amaç. Bildiğiniz üzere şuanda iş güvenlik alanında çalışıyorum eğitim verirken tüm işçilere risk analizi konusunu şu şekilde anlatıyorum. Kendilerini her işi yapmadan önce " Bu işi yaparsam başıma neler gelir, nasıl zarar görürüm" sorusunu sormalarını istiyorum. Sorunun cevabı her iş için aslında risk analizidir. İnsanlar tehlikeleri düşünürlerse önlemleri içinde adım atabilirler.

  Bir dahaki mesajımda çeşitli konularda risk analizleri ekleyeceğim.

  Selamlar
   
 3. Nihat Işık

  Nihat Işık CMNet Üyesi

  ben c sınıf uzmanlıgı ıcın egıtım aldım sınavı beklıyorum herhangı bı sorunuz olursa msj atarsanız cvp vcerebılırım
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  beton katkı malzemesi üreten bir firmada nasıl bir risk değerlendirilmesi yapılabilir yardımcı olabilecek biri var mı ?
   
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Risk analizinin çeşitli metodolojileri var hangi yöntemi seçtiyseniz kalan çalışmalar benzer. Sahayı gezip tehlikeleri not edeceksiniz daha sonrada tehlikelere karşı önlemleri ve tehlike derecelerini yazacaksınız. risk analiziniz oluştu bile..
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  şimdi sizin paylaştığınız örnekleri inceledim de, mesela ofis için risk değerlendirme de çok ayrıntıya da girilmiş, yani zemin yapısına kadar.. ben sadece atık yönünden değerlendirmeyi düşünmüştüm, kinney metodunu uygulamayı düşünüyorum. nedir doğrusu ? en ayrıntıya kadar gireyim mi ?
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Risk analizleri zaten dinamik olmak zorundadır bir günde herşeyi yazıp bitiremezsiniz. Bazı analizlerinizi yazın daha sonra eklemeler yaparak revizyon yapın. Mümkün olduğunca fazla tehlikenin tanımlanmış ve önlem öngörülmüş olması faydalı olacaktır.
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  teşekkür ederim Fatih Bey :)
   
 9. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  risk analizinde ayrıntıya girmeniz önemlidir,zira iş kazaları olmadık sebepten çıkabiliyor,bu sebepleri ne kadar öngörebiliyorsanız o kadar iyi, uzmandan destek almanızı öneririm
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  açıkçası birinden yardım almıyorum şimdilik, gerekirse revize edilir diye düşündüm. ayrıntıya giriyorum dediğiniz gibi teşekkür ederim :)
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...