Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rohs belgesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

 1. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Rohs belgesi nasıl alınır bilgisi olan var mı?
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  http://www.rohsbelgesi.net/
  siteyi incelemenizi tavsiye ederim. istediğiniz bilgileri orada bulabilirsiniz daha ayrıntılı bir bilgi isterseniz de firmayla iletişime geçebilirsiniz.
   
 3. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  teşekkürler çevre bakanlığından alınacak bir izin var mı?
   
 4. Pelin Soyertaş

  Pelin Soyertaş CMNet Üyesi

  http://ab.immib.org.tr/web/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=2

  Merhabalar,

  Ben takibi İMMİB den yapıyorum.


  Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi
  22.05.2012 tarihli ve 28300 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 9. Maddesi (m) bendi gereğince EEE üreticileri piyasaya sürecekleri EEE’ler için Çevre Bilgi Sistemi - Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını doldurmaları ve kod numarası almaları gerekmektedir.
  Bu amaçla hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulaması kullanıma açılmış olup, EEE üreticisi firmaların http://online.cevre.gov.tr
  adresinden kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını kullanarak EEE KOD’larını almaları gerekmektedir.
  Daha önceden alınmış olan Çevre Bilgi Sistemine ilişkin mevcut kullanıcı adı ve şifreler kullanılarak Ek uygulama talep edilebilir. Buna ilişkin bilgilendirme aynı adreste bulunan duyurular bölümünde verilmektedir.
  Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar cevre.bilgi@csb.gov.tr adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
  Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir  Birebir elektrikli ve elektronik eşya üretimi yapan firmalar için Rohs belgesi arandığı için, bu beyanı sisteme kayıt olup yapmanız gerekir.
   
 5. isobelgesi

  isobelgesi CMNet Üyesi

  Bu sayfada RoHS Belgesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca cevremuhendisleri.net adresi aracılığı ile aradığınızı belirterek ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. http://www.adlbelge.com/rohs-belgesi-sertifikasi/

  Son ürün (bu son ürün ara parçalar olabilir) numune olarak rohs akredite laboratuvarlara gönderilerek analizlere tabi tutulur. Gerekli testler yapıldıktan sonra ilgili ürün içerisinde yasaklanmış maddeler yok ise ürün RoHS Belgesi alabilir. Bununla birlikte kullanımı kısıtlanmış olan kimyasalların ise oranlarının olması gereken aralıklarda olup olmadığına bakılarak analiz neticelerine göre rapor verilir. RoHS belgelerinin eklerinde ilgili analize ait bir teknik dosya açıklaması bulunmaktadır. Bununla birlikte plastik hammadde kullanmakta olan ürünlerde hammadde numune olarak gönderilebilir.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları