• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Rusya veya türki cumhuriyetlerde çalışma

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Birçoğumuz biliyordur, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde iş imkânı olduğunu bizim mesleğimizde ancak ben bu konuda çok fazla bir ilan göremiyorum. Az çok ilgim de var bu konuya. Acaba bu alanda çalışan şirketler ile ilgili bilgisi olan arkadaşımız var mı ? Orada çalışan veya şirketleri bilen vs. ?

Ben yeni başlıyorum Azerbaycanda çalışacağım bundan sonra. İlan kariyer.net gibi sitelerde var ama daha önemlisi tanıdık. Kim olursa görevi ne olursa olsun tanıdık önemli bir faktör yurtdışı işlerinde..

Hocam madem sen başlıyorsun tanıdık biri var artık diyelim mi ? :D Sen kaşındın, kendini ele vermicektin :D

ben hazırlığı ve birinci sınıfı yurt dışında okudum

rusya ve türki cumhuriyetlere ilgim fazla olduğundan biraz macera yaşalım dedim gittim kazakistanda çevre mühendisliği bölümüne ama gidince ne göreyim ülkede böyle bir meslek yok :) fakat eğer dillerini bilirseniz ve tanıdığınız varsa türk inşaat f,rmalarında yönetici bile oluyorsunuz fakat çevre adına bir şeyler yapmak o kadar kolay değil oralarda bence.ben de okulumu bitirir bitirmez tekrar o taraflara gitmeyi düşünüyorum ülkemizde mühendislere değer verilmiyor malesef ve yurt dışında diploma kadar önemi olan bir faktör de iş verenin sana güvenidir.türki cumhuriyetlerin vatandaşlarına iş verenler o kadar güvenemiyor helede iş veren türk ise

eğer dil adına yardımcı olabilecek dökümanlar lazımsa bende mevcut abi hemde bayağı bi mevcut :) ama rusça sadece

abi orda özel ders o kadar pahalı olmaması gerek 1 yada 2 ay rusça özel ders alırsınız birazda pratik yaptınız mı alın size bir yabanccı dil :) illaki azerice işini görür fakat şu durumda rusça bilmek yada öğrenebilmek en azından gitmişken öğrenmek çok daha güzel olur :)